Skocz do zawartości

Porada w wyborze typy roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady odnośnie zakupu nowego roweru.

 

Zacznę od tego na czym jeżdżę, gdzie i po czym.

Rower który teraz posiadam to Gazelle XR3. Koło 28 cali, wąskie opony, 3x9. Ma już swoje lata i to i tamto w nim wymieniłem. Jednak kolejne elementy psują się z starości i rower stoi, a ja z chęcią bym jeszcze pojeździł.

 

Trasy które pokonuje w mojej okolicy to głównie asfalt, około 70%. Reszta to utwardzone ścieżki przez las. Piasek trafia się sporadycznie, ale wtedy muszę prowadzić rower.

Średnia na krótkim odcinku 30km to około 26-27km/h. Na dłuższej trasie 100km to około 20km/h.

 

Co mnie najbardziej meczu to podjazdy, a gdzie bym nie ruszył to mam pod górkę. Mniejsze i większe. Wszędzie te górki...

Chciałbym żeby nowy rower był właśnie wyborem na podjazdy jak i dłuższe trasy (100-200km).

 

I teraz mój dylemat co wybrać. Typów rowerów jest pełno. MTB, hardtail, full, szosowka, crossy itd.

Chciałbym poczytać wasze propozycje. Może jakiś konkretny model.

Dodam że chciałbym wydać na rower 4-5tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Jak cross to bym za dużo nie inwestował. Nie widzę potrzby mieć w crossie nie wiadomo jakiego osprzętu. Deore w pełni wystarczy, jak ktoś bardzo chce mieć wypas to ostatecznie SLX. Amory w crossach są zwykle bardzo proste i wiele nie kosztują. Jak ma się możliwość fizycznego zakupu to zawsze lepiej. ale przez neta też spokojnie można kupić.

 

Trochę mało się interesuję crossami ale do głowy przychodzą mi Romet Orkan 5, Kross Evado 6 i 7, Unibike Xenon. Każdy producent ma w swojej ofercie crossy bo to jeden z najpopularniejszych typów rowerów. 

Odnośnik do komentarza

Gravel to gatunek rowerów, które wyglądem przypominają szosy ale nie są ograniczeniem tylko do asfaltu, polne ścieżki, szutry, leśne ścieżki. Posiadają szersze opony, hamulce mechaniczne. (Można mnie poprawić jeżeli się mylę). Według wielu bardziej doświadczonych użytkowników amortyzatory w rowerach crossowych to zbędne kowadła. Ronin jak zauważyłeś nie ma lecz jest on wykonany ze stali, która dobrze tłumi nierówności.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem trochę, obejrzałem jedną reklamę (xD). Zaciekawił mnie na tyle ten typ roweru, że takiego będę szukał i taki kupię.

Gravel jest także określany jako Adventure - Przygoda, a ja lubię jeździć w ten sposób. W nieznane, bez mapy, zgubić się, poczuć wolność, poczuć przygodę. Zaryzykuję szutrowy rower i gdyby ktoś miał jeszcze jakieś ciekawe propozycje to poproszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...