Skocz do zawartości

Spec Allez 5 czy Giant Contentend 1?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybrałem te dwa rowery i nie wiem, na który się zdecydować ( dysponuję kwotą ok. 3.000,00zł).Spec jest na Clarisie a Giant na Sorze.Za Speca mam zapłacić - 2.400,00 a za Gianta - 2.980,00.Zaznaczam,że będzie to mój pierwszy rower szosowy i mam zamiar pokonywać ok. 100 - 200 km/tyg. po szosach bez dużych różnic wysokościowych.

Z góry dziękuję za każdą rzeczową poradę. 

 

Odnośnik do komentarza

Na pierwszą szosówkę wolałbym Gianta. Będzie wygodniejszy i ma lepszy osprzęt. Allez ma typowo wyścigową geometrię. Jest to sztywna i szybka rama. Mało komfortowa mocno pochylona pozycja. No i osprzęt jest beznadziejny. Od obu tych rowerów wolałbym kupić Tribana 540 z Decathlonu. 300 zł drożej a lepsze koła i nowoczesny 11-biegowy osprzęt na lata.

Odnośnik do komentarza

Na pierwszą szosówkę wolałbym Gianta. Będzie wygodniejszy i ma lepszy osprzęt. Allez ma typowo wyścigową geometrię. Jest to sztywna i szybka rama. Mało komfortowa mocno pochylona pozycja. No i osprzęt jest beznadziejny. Od obu tych rowerów wolałbym kupić Tribana 540 z Decathlonu. 300 zł drożej a lepsze koła i nowoczesny 11-biegowy osprzęt na lata.

Jacek bardzo dziękuję za poradę i chyba mnie przekonałeś.Dziękuję i pozdrawiam-Waldek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...