Skocz do zawartości

Cannondale f-si 2 nowy / używany a może jakaś alternatywa?


Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jeździłeś w Alpach? I szosą czy MTB? Ja ostatnio co roku przesiaduję w Tyrolu. Ale jeździłem tam tylko na szosie. Musze kiedyś wziać ze sobą MTB.

 

Miałem tego swojego Krossa Level a4 26'', sporo francuskich przełęczy po których jeździ Tour de France, m.in. Col d'Arpettaz, bardziej znana Alpe D'Huez, Col de Sarenne, Col du Galibier, Col de la Morte itp, ale to wszystko było w asfalcie

Odnośnik do komentarza

Odblaski to chyba mus. Nie wiem czemu kolega ich nie zdjął. No chyba wszyscy dodają plastikową osłonę szprych, która lata i którą zwykle się zdejmuje.

Akurat jego malowanie bardzo mi się podoba i bardzo wielu użytkownikom również. Napis jest biały, móglby być jak dla mnie mniej krzykliwy. Ja nie lubie krzykliwych kolorów, żadne limonki nie wchodzą dla mnie w grę. Ale degustibus non disputandum est.

Odnośnik do komentarza

negocjacje ze sklepem z Izabelina idą jak po grudzie, przy okazji zrobiłem mały rekonesans w sklepach stacjonarnych w mojej miejscowości. Dotarłem m.in. do Cube, jajacek, co sądzisz o tym:

 

https://www.cube.pl/rowery_2017/hardtail/

 

 

55381396743801521233.jpg

 

 

25648698889786007716.jpg

 

 

 

i najdroższy, ale ze sporą zniżką....

https://www.cube.pl/rowery_2017/hardtail/reaction/cube-reaction-hpa-sl-2x-blacknblue-2017/

 

 

80099368061657411083.jpg

Odnośnik do komentarza

Wszystkie aluminiowe Cube są cholernie ciężkie więc do ostrego napierania i maratonów nie polecam. Karbonowy Reaction GTC jak najbardziej, Dobra oferta. Chyba brałbym. 

Tak z ciekawości śledzę wątek odnośnie Speca Chisel na amerykańskich forach. Ludzie budują na tej ramie rowery w wadze poniżej 10kg i bardzo chwalą ramę. Ale to zwykle ludzie którzy mją wiele rowerów i wiele części na zbyciu z których mogą coś złozyć. Podobno Chisel Expert 1x w rozmiarze medium w specyfikacji fabrycznej Speca waży 9.,9 kg

Odnośnik do komentarza

Żeby jeszcze podali cenę tego Chisela w Polsce... Tani nie będzie

 

ten karbon cube'a ma tylko jedną sztywną oś i ciutkę wazy sporo jak na karbon. Nie znam amorków Manitou, dobre są? Jak ma się ten model do Speca o którym pisaliśmy? Cena niemal identyczna...

 

 

p.s. reaction hpa ma cenę katalogową 9200, sprzedawca mówi, że zszedłby na 7000

Odnośnik do komentarza

Cena Chisela jest już znana. Model Expert 7900 katalogowo wiec nie mało.

Z wagą karbonów rówżnie bywa. Kolega niedawno kupił KTMa 29, rozmiar M. Chyba model Aura czy jakoś tak. Cena ok. 8000. Waga trochę poniżej 12kg.

Amora Manitou nikt ze znajmoych nie ma. Z tego co wyczytałem o nich w sieci są to dobre, raczej bezproblemowe amory. Czasami nie mają za dużo ustawień ale robią dobrze to co mają robić. Generalnie poziom Rockshoxa. Manotou M30 jest jednym z najprostszych, z tego co wiem to tak gdzieś pomiędzy RockShox XC30 a Recon. Wadą są wąskie lagi 30mm.

 

Jeśli mamy porównać do Speca to wiadomo że Spec ma ramę alu i słabszy osprzęt ale nieznacznie. Natomiast znacznie lepszego amora i dwie sztywne osie. Waga ta sama. Więc z grubsza remis. Takiego to bym wziął:

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/cube-reaction-hpa-sl-29-hardtail-bike-2017/rp-prod154558

Odnośnik do komentarza

Tak, tylko że na tym HPA wytargowałem maksymalnie 7 tys, Spec o tysiak mniej, to jakaś różnica... skoro remis to z uwagi na $$ jednak chyba wskazanie na speca (?)

Nie zapytałem, jaką gwarancję daja na ramę

 

No i HPA to wciąż aluminium nie karbon. Za to dwie sztywne osie - w odróżnieniu od GTC, a więc tak jak spec

 

 

ech, żeby tak Chisel kosztował te 7, ale na to pewnie trzeba czekać do zakończenia następnego sezonu :)

Odnośnik do komentarza

Dać tysiąc więcej żeby mieć Cube to bym z pewnością nie dał. Za samo logo Spec byłbym skłonny dołożyć jednak trochę $$$.

Cube daje teraz jakąś dłuższą gwarancję. Tak piszą na międzynarodowej stronie. Pytanie tylko czy nasz dystrybutro, bodajże Ski Team, to respektuje.

 

Dziś byłem z przyjaciółką w paru sklepach rowerowych na poszukiwaniu butów SPD. Shimano, Sidi, Bontrager, Spec i parę innych. Miały być za 300 zł. Ale jak założyła Spec Motodiva za 550 to już nie było szans na inne. Powiedziała że i piękny design i leżą jak rękawiczka :) Więc coś w tym Specu czasem jest :) Swoją drogą skusiłem się na rękawiczki za 130 :) 

 

spec_6702_1613_bg_gel_black_12_m.jpg

Odnośnik do komentarza

uuu, to już warszawskie ceny, nie jakaś tam prowincja ;)

Znajomy kilka lat temu pokusił się na Cube'a, ale choć nie mógł się nachwalić wygodnej kierownicy, to była jakaś taka szeroka, że wyglądał na rowerze jak rozpostarta mucha - to mnie trochę do tej marki zniechęciło. Acha - miał tez taki amor, że nie było wiadomo, gdzie przód a gdzie tył, jak przekręciła mu się kierownica to było pół godziny dywagowania gdzie przodek a gdzie d..pa. Zorientowaliśmy się dopiero po bieżniku na oponie

Odnośnik do komentarza
Nie znam nikogo kto ma Kellysa MTB karbonie. Natomiast znam parę osób które mają karbonowe szosy Kellysa. Widać po wykonaniu że są to ramy wysokiej jakości. Wydaje mi się że Kellys osiągnął podobny poziom rozwoju jak polski Kross. Czyli że produkty z niskiej półki to tania masówka a ze średniej i wyższej to już produkty wysokiej jakości.

 

Ten Stage 50 wygląda bardzo porządnie. Sztywne osie, Reba, napęd SLX/XT 2x11, piasta boost z tyłu. Nie podoba mi się zagrywka w stylu Speca czyli dawanie tańszych hamulców. A jak wspomniałeś Kellys to nie Spec. Ten rower absolutnie powinien mieć hamulce SLX M7000. To jest rower do ścigania a nie do rekreacji. 

 

No i kwestia wagi. Po necie chodzą niepotwierdzone informacje o wadze pomiędzy 12,5-3,1 kg. Jeśli rower na karbonowej ramie w tej specyfikacji waży więcej niż 12kg to znaczy że rama jest ciężka a koła to jakieś kowadła. W takim wypadku bym nie kupił. Kazałbym sobie zważyć i przesłać ino o wadze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...