Skocz do zawartości

Shimano MTB M089L - rozmiar buta ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zagwostkę czy oby napewno dobrałem właściwy rozmiar buta.

Zakupiłem, po wcześniejszym mierzeniu w sklepie, buty MTB Shimano M089 w rozmiarze 46 z wkładka 29,2 cm. W sklepie 45 z wkładka wg producenta 28,5 cm wydawały mi się zbyt bardzo na styk - duży paluch dotykał czubka buta (zarówno lewy jak i prawy).
Po ponownym założeniu butów w domu mam jednak wrażenie, ze są ciut luźne. Czy ktoś miał podobny dylemat? Nie mam pewności czy w tych będzie się dobrze jeździło czy może lepiej wymienić na przyciasne 45? Niestety nie ma połówek w tym modelu.
Na codzień noszę buty z wkładką 28,5 cm. i to zazwyczaj się sprawdza. Dodam, że po kilkukrotnym obrysowaniu stopy na kartce wychodzi 28,7 cm.

W jak bardzo dopasowanych butach jeździcie? Lepiej mieć wg was ok. 0,5 cm luzu czy buty dospasowane na styk?

Odnośnik do komentarza

Ja mam za duże o 0,8. Dzięku temu wiosną i latem mogę jeździć w podwójnych skarpetach. A latem mam przewiew i luz w palcach. Jak potrzebuję to mogę włożyć drugą wkładkę lub docisnąć rzepy. Podobno Shimano jest lepsze dla tych, którzy mają szeroką stopę i niewydłużoną piętę. Ja nigdy w Shimano nie czułem się dobrze a miałem dwie pary. Teraz od lat mam Specialized i są świetne. Mój syn natomiast preferuje Shimano. Jakby nie było dobrze mieć 0,3-0,5 mm luzu

Odnośnik do komentarza

Dzięki Jacek. Tak też sobie to tłumaczyłem, chcociaż pewności nie miałem, bo słyszałem też opinie, że buty rowerowe powinny być na styk. Wiem, że nie są to buty do niegania ale ten styk, o którym usłaszelem w jednym ze sklepów, po przymierzeniu rozmiaru 45 kojarzył mi się z dyskomfortem i mrowieniem/drętwieniem stóp. Pozostanę w takim układzie przy rozmiarze 46. Odnośnie kształtu stopy, to wydaje mi się że sam mam dosyć wąską stopę ale buty nie wydają się za szerokie, a co najważniejsze nie ściskają stopy na wysokości 2 przednich punktów podparcia ;]

Odnośnik do komentarza

Też zdecydowałem się na nie m.in. ze względu na klamrę. Zastanawialem sie jeszcze na Vemontami ale nie znam nikogo kto by ich używał i w sieci też nie było info. Chociaż przyznam, że wyglądają ok., też 2 rzepy + klamra i w cenie ok 220 zł.

W wyższych modelach SH jest ta sama klamra co w M089. Niwelujesz zapas na długości w jakiś sposób, np. jak Jacek, czy latasz bez "dodatków"/dodatkowej wkładki lub skarpet?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...