Skocz do zawartości

Lekka centra na kole w szosówce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Miałem nieprzyjemną kraksę, w wyniku której uderzyłem dużym impetem bokiem koła o krawężnik. Powstała centra, tak że koło z trudem się obracało. Mechanik nacentrował ile mógł, ale zostały 2-3 mm bocznego bicia, co widac przy hamulcach, na oponie niekoniecznie. I tutaj pytanie, jeździć z takim kołem, które ma może 4-5 tys. przebiegu czy kupować nową obręcz, koło ? Planuje jeździć niedługo po gorach i na zjazdach mogę osiągać prędkosci okolo 50-60 km/h. Jeśli pomoże mogę podrzucić w komentarzu filmik jak kręci koło.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

To, że czegoś nie widać, nie znaczy, że nic Ci nie grozi. Zgadzam się z Jackiem. Jak coś wyrżnęło tak solidnie, to raczej konstrukcja jest już naruszona i nie o to chodzi, czy to wygląda, czy nie wygląda, jak ze sklepu, ale o to, że materiał jest osłabiony. Jak masz gwóźdź i go zegniesz, a potem wyprostujesz, to wyglądać może tak samo, ale już nie taki sztywny i znacznie łatwiej zgiąć go ponownie. Tak samo będzie z obręczą. Pal sześć, jak Ci się scentruje i będzie bić mocniej. Gorzej jak Ci pęknie podczas takiego szalonego zjazdu. Albo nawet nie szalonego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...