Skocz do zawartości

Rower do 2200


Rekomendowane odpowiedzi

Napęd SRAM - która grupa osprzętu? Nowy? Jak zmieniać, to chyba należałoby cały, a wymiana całego napędu może spokojnie  przebić wartość roweru z planowanej półki cenowej (nawet 2krotnie, jeśli myślisz o którymś z topowych). Czy taki zbieg będzie faktycznie opłacalny? Nie lepiej szukać roweru z poszukiwanym napędem, zapewne lepszym amorem itp.?

 

Widziałem kilka kalkulacji z przeróbek podobnego typu, tj. zakup niższego modelu, odsprzedaż amora i napędu za max pół ceny rynkowej i zakup nowych bajerów. Zazwyczaj wychodziło to na 0 lub na minus. Dodać do tego czas i robociznę, jeśli sam nie majstrujesz przy rowerze.

 

Można też wziąć pod uwagę zakup samej ramy i dobranie wszystkich komponentów, czyli składak od a do z wg własnych potrzeb.

 

Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia, które mogą się mijać z prawdą ;]

 

Twój portfel i Twoje plany ;]

 

Jak kupisz i pozmieniasz lub poskładasz od podstaw, to daj znać co masz i jak w kosztach wyszło.

Odnośnik do komentarza

1 Nie mam funduszy aby od razu kupić droższy rower,2 brałem pod uwagę złożenie roweru, 3 majsterkuję sam przy rowerze, kupca na stary napęd mam. Będę szukał promocji, komponenty będą z serii X5 oraz X7. Nie będę wymieniał od razu po kupnie, trochę czasu minie, w późniejszym czasie myślę że wymienię jeszcze amortyzator. Na spokojnie sobie przekalkuluję, nie wiem jeszcze jaki rower kupię ale jakoś będzie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...