Skocz do zawartości

Damski, tani mtb. Który spośród 3 konkretnych modeli wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Bez zbędnych wstępów, chciałabym się poradzić w sprawie wyboru roweru.

Szukam roweru mtb bądź crossa, rama może być zarówno damska jak i męska, z zastrzeżeniem, że mam jedyne 160 cm wzrostu/56 kg i 70 cm od kroku i rower po prostu musi być 'mały'. Budżet ~1500 zł.. Kolor najlepiej czarny/ciemny. Ogromnym problemem w moim mieście jest przymierzenie roweru, 2 fantastycznie wyposażone sklepy nie zezwalają na przejażdżkę oferowanym sprzętem, problem był kiedy chciałam nawet przymierzyć ramę. Ze względu na tę 'niedogodność' z polecanych w poradniku modelach do 1500/2000 zł, spodobały mi się następujące modele, które są dostępne stacjonarnie (niestety dostępne są tylko mtb, żadnych crossów), które będę mogła do woli przetestować w sklepie i przed nim:

 

Decathlon B-Twin Rockrider 520 w rozmiarze S,

Kands Comp-er Acera,

oraz

Kross Lea F4

https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-woman/lea-f4(nie ma o nim nigdzie żadnych opinii, ale mogę go spokojnie wytestować w sklepie Krossa i dostać za 1500 zł z wyprzedaży).

 

Wizualnie najbardziej podobają mi się B'Twin i Kross F4 i chyba to nad nimi najbardziej się waham. Czy ktoś mógłby zerknąć okiem na specyfikację Krossa i coś więcej o nim napisać? Czy cena 1500 zł jest adekwatna do jakości (wiem ze 1799 zł to było na niego za dużo), czy jednak postawić na B'twina z dobrą gwarancją i serwisem?

 

Odnośnik do komentarza

Rowery crossowe będą na kołach 28'' więc nie wiem czy jednak nie za duże. Co do 520 i F4 to w zasadzie podobne. Według mnie ten LeaF4 jest wart tyle co Rockrider520 czyli 1300zł nie więcej. Choć wiadomo że płaci się też za firmę. Moja rada przymierzyć się do obydwu, sprawdzić jak się na nich czujesz, który bardziej pasuje i wybrać.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc różnica pomiędzy 26 a 27.5 jest w rzeczywistości niewielka i dopiero przesiadka na 28 jest ''zauważalna''. Tak jak pisałem najlepiej będzie jak przymierzysz się do obydwu i wtedy sama ocenisz na którym lepiej się czujesz. Nie wiem czy masz u siebie sklep z rowerami Rometa, jeśli tak to dla porównania możesz też przymierzyć się do crossa Orkan 2D - rozmiar ramy 15''. 

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc różnica pomiędzy 26 a 27.5 jest w rzeczywistości niewielka i dopiero przesiadka na 28 jest ''zauważalna''. Tak jak pisałem najlepiej będzie jak przymierzysz się do obydwu i wtedy sama ocenisz na którym lepiej się czujesz. Nie wiem czy masz u siebie sklep z rowerami Rometa, jeśli tak to dla porównania możesz też przymierzyć się do crossa Orkan 2D - rozmiar ramy 15''. 

Przesiadka z 26" na 27,5" jest odczuwalna. W sumie to 27,5 to "prawie" 28, a jak dołożyć grubą (i jednocześnie wysoką) oponę to wychodzi na to samo.

@blackberry jeśli masz mozliwość przetestuj również 28". Na crossie jeździ się na pewno lżej niż na MTB z racji innej geometri i węższych opon. Jeśli dobrze dopasujesz ramę to cross też będzie ok.

Odnośnik do komentarza

Niestety mój plan przymiarek kompletnie nie wypalił, przecenione Krossy rozeszły się na pniu, tak że nie zdążyłam nic przymierzyć, a Kandsy stacjonarnie dostępne są tylko w dużych rozmiarach. Udało mi się jedynie z Rockriderem, S-ka jest w porządku, chociaż bez fajerwerków, nie wiem czy to wina samego roweru albo jego niskiej ceny, czy tego, że katuję mojego starego 'górala' już pewnie 13 rok i muszę się do nowego sprzętu po prostu przyzwyczaić. Po krótkiej przejażdżce po sklepie między regałami nie odczułam jakoś specjalnie, że koła są za duże. Jestem tylko zła, bo mój wzrost nie jest wybitnie niski, a na dobrą sprawę nie mam co kupić. Stanęło na RR520, mam nadzieję, że ten jedyny możliwy wybór będzie wyborem trafnym.

Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi i próbę pomocy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...