Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma 23.16 STS


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od jakiegoś czasu czegoś dla mnie. Totalnym amatorem jestem toteż jest to bardzo górna granica jaką chcę wydać, aczkolwiek takie bajery dopingują mnie do jazdy w określonym tempie, kadencji, tętnie. Łatwiej samemu sobie coś narzucić i tego pilnować. Lubię analizować;)

 

Czy to niezły wybór czy może coś mi lepszego poradzicie. Mogę to mieć za ok 450zł z czujnikiem kadencji i HR.

Odnośnik do komentarza

450 za zwykły licznik?  Tyle że z kadencją i pulsometrem ale bez gps? Drogo. Ja masz budżet rzędu 500 zł na licznik to kup taki który ma gps zapamiętujący trasę i synchronizuje się ze strava.com.

Kadencja przydatna, pulsometr też. Ale synchronizacja ze strava również ważna bo zapisuje Ci wszystkie treningi wraz z trasami. Jest kilka chińczyków w tej cenie ale prędzej czy później prawie wszyscy lądują z Garminem. Używany 500 czy 705 z mapami kupisz za ok. 500-600 zł. Inne drożej. Jak nie potrzebujesz map to 500 wystarczy. No i Sigma ma kiepskie mocowanie. Kolega stracił dwa Sigma Targa.

Odnośnik do komentarza

Nawet jeśli w cenie już z opaską i tym czymś do liczenia kadencji? Bo nie miałem na myśli samej funkcji w liczniku. 450zł to cena za zestaw.

 

Kiedyś pewnie skończę na lepszym sprzęcie (na liście "kiedyś" mam Mio Cyclo 205HC), ale póki co mam za długą listę braków, żeby wszystko szło z wyższej półki. Póki co do tras musi chyba zostać komóra (staram się do stravy przekonać, ale endo jest jakieś bardziej intuicyjne). Coś dużo offtop-ów wyszło.

Odnośnik do komentarza

Też kiedyś myślałam o Garminie, ale jak zliczę cenę całego zestawu, to wychodzi co najmniej 2/3 ceny mojego roweru :lol: Też lubię liczyć, jak Ty, ale po zgubieniu Sigmy 16.12 dałam sobie spokój i zostałam przy Endomondo z pulsometrem BT. Wbrew pozorom mając telefon tylko jako nawigacjo-rejestrator, wyszło najtaniej. Stravie dałam kilka szans, wszystkie straciła ;) Nigdy nie chce mi znaleźć pulsometru, który Endo znajduje bez problemu. Do tego wczoraj, gdy postanowiłam dać jej szansę bez pulsometru, po 60km zeżarła całą trasę, więc właściwie różnic między rejestrowaniem tym czy tamtym nie widzę. Szczególnie, że GPX eksportować i importować można w obie strony.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jeśli chodzi o montaż, pracę, prostotę i działanie. Oczywiście mam problemy żeby zgrać do aplikacji wyniki. Znajduje mi urządzenie, pokazuje że są na nim wyniki do zgrania, przy zgrywaniu gdy pasek dochodzi do 100% wyskakuje że "Połączenie zostało przerwane. Proszę spróbować ponownie ." Będę próbował dalej.

 

Można go połączyć ze stravą, także siłą rzeczy będzie dostawała kolejne szanse:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

w tym sklepie wyszło by za taki zestaw z dostawą koło 500zł, czyli 100 więcej niż zapłaciłem ostatecznie. Przewaga taka, że VDO działałoby to na ANT+ (???), czyli mógłbym to zesprzeglić z endo czy stravą (???). Sigma jest na sts i działa tylko w tym zestawie. Pewnie jakbym jeszcze poszukał to i czujnik kadencji i HR bym znalazł taniej i rzeczywiście zbliżyłoby się to do ceny Sigmy i gdybym nie miał już jej zakupionej to pewnie bym posłuchał i kupił, bo po co ryzykować. No i kupując sigmę nie zdałem sobie sprawy, że nie połączę tego ze smartphonem.

 

Póki co odpukać mój licznik działa bez zarzutu, początkowe problemy ze zgraniem danych się rozwiązały, jestem zadwolony. Jak tylko coś się pochrzani to zamelduję.

 

a tak w ogóle to VDO ma chyba takie samo mocowanie jak Sigma. Wydaje się ona mocne, najsłabszym elementem są gumki, które można zamienić na trytki, co planuję zrobić.

 

 

EDIT:

 

W sumie to jak się wczytuję to nie jestem pewien czy to działa na ANT+

 

A tutaj zestaw który kosztuje tyle ile zapłaciłem za sigmę: https://www.rowerystylowe.pl/p-8815/licznik-rowerowy-vdo-m5-wl-czujnik-kadencji-i-pulsu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...