Skocz do zawartości

KROSS LEVEL R3/B3 vs GIANT TALON 2 LTD 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


 


Stoję przed pewnym dylematem. Zdecydowałem się na rower górski, przekonany przez kilku sprzedawców mimo, że nastawiałem się na jakiś rower Crossowy/trekkingowy/turystyczny.


 


Jednak wsiadając na górala poczułem pozytywną energię i możliwości łatwego pokonywania różnych przeszkód czy wzniesień. Ponoc jest to najbardziej uniwersalny rower. Odrzuciłem już wcześniej Romet Rambler 29" i jestem rozdarty pomiędzy Kross Level R3 lub B3, a Giant Talon 27,5 LTD z r. 2016 Oba mam w podobnej cenie tj. 2500zł, z tym że w Krossie dorzucają mi jeszcze błotniki i bagażnik (chcę miec możliwośc zamocowania czegoś jeśli wybrałbym się nad jezioro/morze z jakimiś pakunkami, jedzenie, woda etc.)


 


Panowie z Krossa przekonują, że to świetna firma, dobry model (na pewno lepszy od Unibike, czy Romet. O Giant nie rozmawialiśmy). Jak twierdzą Kross jest o parę lat do przodu od nich, po za tym Romet to chińczyk itd.) Człowiek Od Gianta, jest zdecydowanie mniej przekonujący ale twierdzi że Giant sam produkuje swoje części takie jak rama (Mówił coś, że Kross tego nie robi, ale z tego co czytam w specyfikacji on również sam produkuje ramy, kierownice, siodełka etc.), przez co ma byc lepszy (ma też dożywotnią gwarancję na ramę, a kross 5 lat). GIANT Talon ma również zdecydowanie lepszy osprzęt od Krossa Level B3/R3.


 


Jaki jest "mój" profil jazdy? Roweru nie używam od dawna. Postanowiłem go zakupić po pożyczce od ojca starego Rometa i odkryłem jaką frajdę i wolność daje jazda na rowerze. Zamierzam jeździć nim czasem po mieście, żeby załatwić jakieś sprawy, lub podjechać wieczorem do kina w galerii. Oprócz tego wycieczki z moją kobietą lub znajomymi nad jezioro drogami leśnymi i chodnikami/asfaltem, do pobrzeżnych miejscowości ścieżkami rowerowymi. Dodatkowo mam wrażenie, że pociągnie mnie nieco ta jazda i dojdzie do jakiejś dłuższej trasy (100km), może jakaś łatwiejsza trasa górska? Zastanawiam się też nad jakimś wypadem na tydzień w mojej okolicy, lub nieco dalej np. trasy rowerowe na Mazowszu, słyszałem że są piękne? Możliwości na pewno jest wiele, rowerem dojadę prawie wszędzie biggrin.png


 


Zapodam linki do porównania. Na wszystkich rowerach jeździło mi się dobrze. Na każdym góralu czułem nieco obciążenie ramion no i .. tyłek, ale domyślam się, że to przez zmianę rodzaju roweru i kwestia przyzwyczajenia. Pomiędzy Krossem z kołami 27,5" i 29" nie widziałem znaczącej różnicy tj. nie potrafiłem wydać werdyktu na którym mi lepiej. Panowie namawiali mnie na 29" twierdząc, że teraz wszystko idzie w kierunku tego rozmiaru i, że łatwiej się jeździ, szybciej przyspiesza i pokonuje przeszkody. Błagam o pomoc!!


 


https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-27dot5-2-ltd-2016


ttps://www.kross.pl/pl/mtb-xc-29/level-b3


https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-r3


 


Wiem, że zdania są podzielone ale może powiecie coś ok kołach? Powinienem wybrać 27,5 czy 29 ? Mam 176 cm wzrostu, długość nogi do krocza to prawie 80cm (tak mi się zdaje nie wiem jak to zmierzyc dokładnie laugh.png). Jaki rozmiar ramy? Wydaje mi się, że 17" było dla mnie wygodniejsze niż 19". Ciężko powiedzieć jaki rower jest wygodny, skoro nie jeździło się kupę lat, szczególnie na góralu to ponad 10 lat temu jeździłem.


 


Jaka jest na oko różnica cenowa komponentów pomiędzy Krossem a Giant? W przyszłości mógłbym je ewentualnie wymienić. W Krosie będę kupował wtedy 2 rowery więc można powalczyć z ceną, a jak mi się zużyją kiedyś jakieś elementy wyposażenia to wtedy wymienię. Czy ja będę czuł różnicę pomiędzy tym osprzętem ? Czy ten z Gianta starczy na dłużej? W czym on będzie dla mnie lepszy? I czy ta gwarancja dożywotnia na ramę to jest dla mnie duży plus ?


Proszę pomóżcie, może ktoś jeszcze się wypowie. Jestem rozdarty, a chciałbym już kupić rower i trochę pojeździć..


 


PS. Jeśli kupiłbym w jednym sklepie rowery za 5000zł, to powinienem oczekiwać zniżki? Jestem w tym strasznie słaby, nie lubię się targować unsure.png


 


 


Pozdrawiam smile.png


 


 


Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to powinienes kupic Gianta. Ze wzgledu na osprzet i gwarancje. Podobnie jak kross, giant ma ramy spawane w chinach ale nie powinienes sie tym przejmowac bo prawie wszystkie firmy tam produkuja i tylkl sygnuja swoim logo. Podobnie jest z kierownicą, sztycą czy mostkiem.

Dożywotnia gwarancja oczywiscie na plus.

 

Jesli chodzi o rozmiar ramy to juz sam sobie odpowiedziałeś. Jesli lepiej czujesz sie na 17" to taki rozmiar kup. Rower bedzie bardziej zwrotny.

 

Pisałem wczesniej ze giant ma lepszy osprzęt i chociaz jako amator raczej nie odczujesz roznicy miedzy tym jak pracuje osprzet w giancie a jak w krossie. Chodzi o to ze osprzet lepszej klasy po prostu dłużej będzie działał jak nalezy i nie trzeba bedzie niczego serwisować i regulować.

 

Zastanow sie tez który rower po prostu Ci sie bardziej podoba. To wbrew pozorom jest bardzo wazne. Jak bedziesz na nim jechal to musisz byc zadowolony ze swojej maszyny.

 

Jak dla mnie najlepszy rozmiar kola to 29" ale jestem troche wyzszy od Ciebie. Wiekszy rozmiar kola to tez wiekszy przeswit i wyzej polozony srodek ciężkości co takze wplywa na to jak rower sie prowadzi.

 

Sam mam Krossa Level B4 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko smiga elegancko i rower jest bardzo uniwersalny. Przez to ze kola sa 29" to swietnie sprawdza sie na asfalcie i w terenie.

Jesli nie przekonasz sie do jazdy gorskiej to kupisz za 100 zl węższe opony szosowe lub crossowe 28" i ewentualnie sztywny widelec przedni za 300 zl (chociaz nie jest to konieczne) i bedziesz miaj zajebisty miejsko asfaltowy pomykacz. Przy kolach 27.5 taka opcja juz raczej odpada.

 

Mam nadzieje ze pomoglem.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kross  to jest taki sam chińczyk jak Romet. Różnica jest w wadze, geometrii ramy i kontroli jakości. Moim zdaniem w tych właśnie cechach Kross bije Rometa. Giant jest produkowany na Tajwanie. Fabryka Gianta jest jedną z największych i najlepszych na świecie. Nie znaczy to jednak że najtańsza rama Gianta jest lepsza od Krossa. Mówimy tu o rowerach taniochach. bo zarówno dla jednego jak i drugiego producenta rowery w cenie poniżej 1000 Euro to rowery klasy marketowej. Ten Giant jest podobnej klasy jak Romet Mustang 27,5 ale gorszy niż Rockrider 580 z Decathlonu, który kosztuje 2500 zł. Przy tym wzroście możesz jeździć zarówno na 29 jak i na 27,5 cala. 29 będzie szybszy i wygodniejszy. 27,5 zwrotniejszy, Kross R3/B3 to chłamy nie warte uwagi. Być może ma rację kolega mataman że do Twojego zastosowania byłby lepszy rower typu cross.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...