Skocz do zawartości

Enduro hardtail do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Zacząłem się zastanawiać czy lepiej kupić hardtaila czy fulla do 3000zł, i padło hardtaila. Teraz szukam roweru hartail do enduro tak do 3000 zł, na razie mam na oku droższy ( Mondraker Vantage 27.5 - Rowery - Katalog - bikeBoard - magazyn rowerowy ) i szukam jego wersji 2014 w sklepach, może będzie tańsza. A teraz do was pytania. Czy ten rower będzie dawał rade pod górę? Czy można nim poskakać? Rozpisałem się bardzo a w wątku chodziło o to byście wy polecili mi jakiś rower taki jak w temacie. Może być trochę droższy ale bez przesady  laugh.png  . A więc polecicie?

Z góry dzięki za odpowiedzi!!!!

Odnośnik do komentarza

Enduro nie moja bajka ale jeździłem z ludźmi którzy jeżdżą po trasach enduro i się ścigają w wyścigach enduro. Nikt z nich nie jeżdzi na hardtailu. Wszyscy mają fulle z myk-mykiem czyli opuszczaną sztycą. Część fulle enduro z większym skokiem typu 120mm i bardziej zjazdową geometrią, część fulle XC. Tymi trasami, którymi jeździliśmy ostatnio w bike parku na Słowacji, ja ze swoją kiepską techniką i rowerem HT bez myka-myka nie zjechałem bo oceniłem że jest dla mnie zbyt niebezpiecznie. Ogromnie korzenie, kamienie, rynny, nachylenia do 35%. Jak ktoś ma bardzo dobrą technikę i się nie boi to zjedzie. Uciekłem bokiem. Mój 13-letni syn zjechał to wszystko na HT XC ale on trenuje MTB od dłuższego czasu i ma bardzo dobrą technikę i koordynację więc można i na takim jaki opisujesz.

Był z nami tylko jeden gość na typowym rowerze enduro, właśnie podobnym wagowo, ok. 14-15kg tylko fullu ze skokiem 160mm. Ponieważ nie działał wyciąg po jednym dniu miał już dosyć dymania na tym kowadle pod górę. Trochę jeździł ale połowe czasu spędzał w knajpie. Pozostali mieli lekkie rowery i podjazdy nie były dla nich problemem.

Z tym że wiadomo ze fulla ani lekkiego roweru w tym budżecie nie kupisz. chyba że jakąś używkę. To tak moje 3 grosze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o osprzęt to ten Mondraker wypada bardzo blado. Bardzo słaby napęd, przeznaczony raczej do weekendowego roweru na wycieczki po Kampinosie a nie do enduro. Amortyzator również nie jest wybitny. Podobnie oceniam hamulce, chyba jeden z najistotniejszych elementów na zjeździe. Geometria też ciut starawa już. Gdybym miał szukać HT do enduro to patrzyłbym w kierunku nowych konstrukcji ścieżkowych np. Krossa Dust, czy NS Djambo. Czy inne z płaskimi kątami. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...