Skocz do zawartości

[2800] MTB na kołach 29''


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym uzyskać poradę na temat zakupu roweru górskiego chciałbym wydać max 2800. Rama której szukam to 21" koła 29" x 2.2. Chciałbym aby rower w miarę możliwości miał już dobry osprzęt. Poniżej wrzucę kilka propozycji które wydają mi się być dosyć ciekawe natomiast jestem otwarty też na inne. 

 

1. http://allegro.pl/2017-monteria-shottas-0-4-29er-deore-sram-21-i6879192032.html   - ogólnie to mój faworyt, powiedzcie mi też czy manetki acera a deore to jest różnica tylko jeśli chodzi o wygląd czy one są lepsze 

2. http://allegro.pl/kross-level-b4-l-okazja-hit-wyprzedaz-hit-i6878578202.html

3. http://allegro.pl/rower-monteria-drx-29er-21-2017-zolty-i6851351424.html

4. http://allegro.pl/kross-level-b5-29-czarny-l-21-darmowa-wysylka-i6891201781.html 

 

Czy może ktoś słyszał w ogóle coś o tej firmie Monteria i czy gdybym zdecydował się na zakup tego rowerku Monteria Shottas 0.4 czy osprzęt nie jest za słaby.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Krossa Level B4 i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie jest to jakas tam super wypasiona maszyna ale jak dla mnie, poczatkujacego kolarza, spełnia swoje zadanie. Wszysko chodzi elegancko i sprawnie. Rower jest wg mnie wygodny dosyc sztywny i tani w serwisowaniu.

Tak naprawde to idealnie by było jak byś mógł się przejechac tymi rowerami i sam sprawdzisz ktory najbardziej Ci leży. Jesli Cię stac to kup b5 bo ma lepszy osprzęt.

Jesli chodzi o manetki to deore sa wykonane z lepszych materiałów i z początku raczej nie odczujesz roznicy miedzy acera a deore ale po dluzszym uzytkowaniu deore bedzie pracowalo sprawniej.

Firmy Monteria nie znam...

 

Mam nadzieje ze pomoglem?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Oczywiście każda opinia jest dla mnie na wagę złota niestety o ile b5 mógłbym gdzieś w Wawie się przejechać o tyle Monterii nie widziałem. Teraz zachowam się trochę jak kobieta i wizualnie bardziej odpowiada mi Monteria osprzętu też nie ma złego natomiast widzę że w B5 praktycznie wszystko to Deore a w Monterii nawet przednia przerzutka to Acera. Rower jest do jazdy rekreacyjnej nie wyczynowej.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście każda opinia jest dla mnie na wagę złota niestety o ile b5 mógłbym gdzieś w Wawie się przejechać o tyle Monterii nie widziałem. Teraz zachowam się trochę jak kobieta i wizualnie bardziej odpowiada mi Monteria osprzętu też nie ma złego natomiast widzę że w B5 praktycznie wszystko to Deore a w Monterii nawet przednia przerzutka to Acera. Rower jest do jazdy rekreacyjnej nie wyczynowej.

Ja jak kupowalem krossa to w 80 procentach tez kierowałem sie wygladem. Osprzet to nie wszystko. Rower ma sie podobać i jadąc na nim trzeba sie czuć dobrze a nie rozmyslac ze szkoda ze nie kupilem tamtego modelu.
Odnośnik do komentarza

Ta Monteria to chłam. Suntoury XCT/XCM to nie amortyzatory tylko chamskie uginacze za grosze. W rowerze za ok. 3000 należy oczekiwać taniego amora powietrznego klasy Suntour Raidon, ostatecznie Suntour XCR Air lub przyzwoitego amora olejowo-sprężynowego klasy RockShox XC 30/32. Należy też oczekiwać osprzętu klasy Deore. W osprzęcie najważniejsze są manetki, później przerzutki i korba. Kaseta, łańcuch, koronki korby i wkłady suportu są elementami eksploatacyjnymi i wymienia się je w miarę zużycia. Najtańsze korby nie mają wymiennych koronek i jeśli koronki się zużyją należy wymienić cała korbę co jest znacznym kosztem. Rower w tej klasie cenowej nie może ważyć więcej niż jakieś 13,5kg. Na forum jest wiele wątków z rowerami do 3000, które można przejrzeć.

 

Wymieniony Kross Level B4 to rower bardzo niskiej klasy nie wartym uwagi. Najniższy Kross ocierający się o granicę przyzwoitości to B6.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...