Skocz do zawartości

Przerzutka tylna do 5s.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy wpis na tym forum, liczę na przychylne przyjęcie i merytoryczne odpowiedzi.

Składam rower turystyczno-szosowy z napędem 5s. Piasty i suport mam na maszynach klasy RS, więc przerzutkę, a dokładniej - jej kółka - chciałbym mieć w podobnej klasie. 

Nie znalazłem takiej przerzutki w rozsądnej cenie, ale znalazłem kółka:

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/czesci-zamienne/p,kolka-do-przerzutki-uszczelniane-lozyska-tacx,658147.html

Ponieważ w opisie było: pasują do większości przerzutek - zapytałem sprzedawcę: do których?

Otrzymałem taką odpowiedź:

Dzień dobry,

niestety nie mamy w ofercie żadnej przerzutki do napędu 5-rzędowego. Poza, tym kółka, które Pan wybrał są przystosowane do węższych łańcuchów 7/8 lub więcej rzędowych co powoduje, że nie będą pasować.

Mogę jedynie doradzić szukanie przerzutki 5 rzędowej na jakichś aukcjach w Internecie.

Chociaż nie znam się na przerzutkach i w ogóle - na napędach wielorzędowych, ale coś mi tu nie pasuje.

1. Taki sam łańcuch stosuje się zazwyczaj od 5 do 8s.

2. Zmierzyłem rozstaw blach wózka przerzutki do 8s. (Shimano Acera) i jest on identyczny, jak w zabytkowej przerzutce Sachs - do 5s. i wynosi 10,0 mm.

Na czym więc polega problem - o ile on w ogóle istnieje?

A może ktoś zaproponuje jakąś inną opcję?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...