Skocz do zawartości

torba do transportowania roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was używał pokrowców Zator lub ewentualnie jakichś innych w cenie nie przewyższającej wartości roweru? ;)

Zastanawiam się, jaka jest trwałość (jest też dostępna prawie dwukrotnie droższa wersja strong) oraz zastosowanie takiego rozwiązania, szczególnie przy transporcie pociągiem lub samochodem. Czy takie torby można poskładać, czy jak już jest z pianką, to niestety trzeba mieć ją zawsze rozłożoną?

Odnośnik do komentarza
Mam 4 torby Zator XL. Bardzo dobra jakość. Najstarszego Zatora mam od jakichś 10 lat. Ani nie wypłowiał mimo stania miesiącami zimą na balkonie ani się nie podziurawił od wielokrotnego wkładania i wyjmowania z niego rowerów. Używam tych toreb do trzymania rowerów na balkonie i transportowania ich samochodem. Zaletą torby XL jest że rowery do wielkości 19 cali wchodzą do torby wraz z tylnym kołem. Jest to ważne gdyż w ten sposób unikamy wożenia/stawiania roweru na tylnej przerzutce co może skrzywić/naruszyć tylny hak. Przednie koło chowa się do jednej z kieszeni w torbie. Torbę można złożyć do pakunku niezbyt dużych rozmiarów. Mam też wiele lat torbę Accent z której zostały tylko szczątki. Zator znacznie lepszy.

 

Wersja strong IMHO nie ma uzasadnienia. Nie ma potrzeby mieć takiej torby do transportu pociągiem lub samochodem a do samolotu i tak się nie nadaje. Do samolotu trzeba jednak mieć w pełni sztywną walizkę. Są firmy, które takie walizki odpłatnie wypożyczają więc nie ma potrzeby ich kupować. Kupiłem swego czasu torbę trasportową Evoc za ponad 1000 zł i nie był to zbyt dobry zakup. Jest zbyt delikatna.

 

Pytałem kiedyś w Polskim Busie czy wezmą rower i napisali że jeśli jest miejsce w luku bagażowym i rower będzie w pokrowcu to tak. Więc wygląda że można sprobować i takiego wariantu. Z tym że pytanie co z torbą zrobić po wyjściu z autobusu. Bo trzeba gdzieś zostawić bo jest spora i ciężka. Zator ma też wersję minimalistyczną, podróżną wraz z pokrowcem, do którego się ją chowa. Nazywa się to lekki pokrowiec na wyprawy XL. Ale i tak waży 2,6kg więc za lekki nie jest. Standardowy XL waży 3,1kg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...