Skocz do zawartości

Kross, Specialized - dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od pewnego czasu noszę się z zakupem roweru więc zacząłem aktywniej przeglądać branżowe strony w internecie i odwiedzać sklepy z rowerami. Po sprecyzowaniu oczekiwań wyszło mi, że chcę kupić rower trekkingowy. Co prawda w najbliższych planach nie mam dalekich wypraw, ale kompromisowo spełniałby moje wymagania. Ponieważ w budżecie mam na ten cel przeznaczone ok. 4000 max.4500 PLN, więc po niezbyt długim "badaniu rynku" wymyśliłem sobie, że mógłby to być Kross Trans Solar. Jak się uda gdzieś znaleźć rocznik 2016 to jeszcze lepiej.

Niestety w okolicznych sklepach (Wrocław) z dostępnością rocznika 2016 jest problem, bo podobno rower był/jest bardzo popularny. Sprzedawca zamiast poszukiwanego przez mnie modelu zaproponował mi, że w tym budżecie mogą mi sprzedać rower, który aktualnie mają w promocji za 4500 PLN - Specialized Crosstrail Expert (normalna cena 5599). Pan poinformował mnie, że co prawda nie jest to rower trekkingowy tylko krosowy, ale jak dokupię błotniki i bagażnik - będzie trekking. W pierwszym pobieżnym kontakcie rower robi naprawdę dobre wrażenie. Lekki i świetnie wykończony.

 

Czy według Was tego typu zamiana wymyślonej konfiguracji ma sens? Czy warto bawić się w doposażanie "do trekkinga", choć i tak nie będzie to trekking (np. zintegrowane oświetlenie)? Czy może jednak jest to dobra okazja?

Będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza

Też mam Specialized Crosstrail Expert, akurat z rocznika 2015. Jest to świetny i lekki rower. Waga mojego 11,9 kg. Oczywiście że warto go doposażyć. Oryginalne błotniki Speca kosztują ok. 200 zł. Nóżka jakies 60 zł. Bagażnik Spec też ma ale ma mały udźwig. Nie będziesz tylko miał zintegrowanych świateł. Te też można dokupić. Ale jak nie będziesz jeździł po nocy tylko sporadycznie wieczorem do doczepiane światło wystarczy. Swoją drogą Spec sprzedaje w pełni doposażonego we wszystko Crosstraila. Nazywa się Specialied Crossover. W życiu bym nie kupił Krossa mogąc kupić Speca.

Kupując Speca zyskasz lżejszy, ładniejszy rower, bardzo prestiżowej marki z dlugą i dobrą gwarancją. Jest to rower bardzo uniwersalny. Po założeniu szerokich opon, a wchodzą do niego górskie 2 cale. zyskasz rower w niemal każdy teren. Jeździłem na nim i na wyprawy asfaltowe i po off roadzie.

Nie wiem ile masz wzrostu ale mój Crosstrail w rozmiarze M (17,5 cala)  idzie na sprzedaż jakby co.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...