Skocz do zawartości

Schimano Nexus - regulacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś przestała mi działać zmiana biegów z wyższych na niższe i odwrotnie.

Napęd to 3 biegowy schimano nexus. Wszystko w piaście.

Nie wiem czy dobrze reguluję bo robię w ten sposób:

- manetkę ustawiam na 2 bieg

- pokretłem od regulacji linki przy mechanizmie pokręcam do tego stopnia aż wskaźnik wewnątrz ustawi sie pomiędzy dwiema kreskami oznaczonymi jako set.

 

Jednak zmiana biegów nie działa jak powinna. O ile z 2 na 3 zmienia się dobrze, to z 3 na 2 trzeba przekręcić do pozycji 1.5, wtedy wskoczy 2. Natomiast żeby wskoczył bieg pierwszy, trzeba podczas jazdy przerzucić energicznie z 3 od razu na 1.

 

Co mnie zastanawia to sam trzpień ( nie wiem jak to nazwać, drut sprężynowy wchodzący w piastę nie jest idealnie prosty, a sam wskaźnik który ustawia się pomiędzy kreskami oznaczonymi jako "set" nie jest równolegle między nimi a pod kątem.

Rozkręcałem plastik gdzie wchodzi linka i oprócz tego że na ramieniu pracującym wraz z linką jest luz, tak nic innego nie znalazłem.

 

Poradzicie coś jak to wyregulować?

Odnośnik do komentarza

Linka pracuje bez zarzutu.

Skrzywić się w piaście nic raczej nie powinno. Nie przerzucałem na siłę biegów a podejrzanie wygląda jedynie wskaźnik w clickboxie bo z tego co kojarzę był do tej pory w pozycji między kreseczkami i równolegle do nich a teraz jest między nimi pod skosem...

 

Próbowałem na wszelkie sposoby ustawić linkę przy clickboxie, jednocześnie jeżdżąc rowerem ale jest lipa. jak jest bieg 2 i 3 tak 1 w ogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...