Skocz do zawartości

"kolarzówa" do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie będę się zbytnio rozpisywał. W tytule widać co chcę kupić i jaki mam budżet. Będzie to pierwszy rower tego typu. Na razie zauważyłem, że bardzo popularny jest Triban 540. W oko wpadła mi Merida Scultura 100 oraz 300zł tańszy Kross Vento 2.0. Do sklepu aby je obejrzeć jeszcze się nie wybrałem. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tych rowerów.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza szosa powinna być dobrze dobrana i wygodna. No i tu konkurencja Decathlonu nie ma w zasadzie wiel do zaproponowania. Rowery konkurencji nie są wygodne. Merida Scultura 100 to jakaś żenada więc nie ma tu co o niej pisać. Jedyna konkurencja Tribana 540 to Romet Huragan 4. Ale ma agresywną, czytaj mało wygodną geometrię, nie akceptuje szerszych opon i może być problem znaleźć go blisko domu. W Deca jak coś nie działa, to jest szansa na szybką naprawę lub wymianę. Więc zdecydowanie Triban 540.

Odnośnik do komentarza

Tribana mam od niecałego mies. Na razie 450 km zrobione. Co do geometrii jeśli faktycznie jak to każdy mawia jest b. komfortowa a my nie jesteśmy elastyczni to strach pomyśleć co by było na długich dystansach więc chyba lepiej w agresywne się nie pchać. Z ciekawości zamieniłem się chwilowo z kolegą na pulso 1, przepaść czuć różnicę w przerzucaniu biegów. 105 praktycznie nie czuć tak jakby nic się nie przerzucało chociaż wszystko pracuje jak malinka. Natomiast co do jazdy na pulso nie mogłem się zbliżyć do tribana i odwrotnie musiałem pomału jechać żeby nie odstawiać kolegi. Więc polecam, niby ok. 3 kg różnicy, minimalnie lepszy osprzęt a jaka różnica. 

 

Tylko nie wiem jak z dostępnością, kupowałem w Legnicy na Dolnym Śląsku, nie mieli żadnych szos kazali dzwonić do Wawy na magazyn a tam po sprawdzeniu powiedzieli że,  prawie wszystko poszło i zostało na całej Polsce rozsiane po sklepach 7 sztuk. Ściągnnęli dwa rozmiary do lokalnego. Także nie wiem jak jest teraz. 

 

Gwarancja na osprzęt 2 l. tylko jedna dziwna sprawa serwis "gratis" przez 6 mies. od momentu zakupu. Dziwne powinno być przez cały okres bo z tego można wywnioskować że, niby gwarancja jest ale jak podsumują ew. naprawę to... 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z decathlonem odnośnie serwisu, wymian itd... 

 

Generalnie na to przymrużyłem oko bo chcę kupić sb. klucze itd... Jest net, fora do tego kamerka i można nagrywać jak coś się naprawia, wrzucić na you tube i link na forum zawsze to ułatwi kontakt z ludźmi i łatwiej będzie im coś doradzić. Bo jednak wolę sam się nauczyć naprawiać. Jak już się opanuje to mamy oszczędność pieniędzy i przede wszystkim czasu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...