Skocz do zawartości

montaż hamulca tarczowego mechanicznego na ramie nieprzystosowanej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

W rowerze miejsko-szosowym do spokojnej jazdy, chcę wymienić całe zużyte tylne koło jeszcze z gwintowaną ośką (28 cali ALU) z zepsutym, starym hamulcem tarczowym mechanicznym.

Do tego chcę zamontować na adapterze (bo rama roweru oczywiście nie ma stosownego uchwytu) - prosty i niezawodny hamulec tarczowy mechaniczny, aby wspomóc siłę hamowania opierającą się obecnie tylko na hamulcu przednim  typu V-brake.

Proszę o "łopatologiczną" podpowiedź zbiorczą na moje nieco naiwne wątpliwości, odnośnie do zakupu nowych części (bez rozpasania cenowego).Czyli.

Jaki hamulec wybrać (tarcza 140 mm wystarczy np. Tektro Lyra czy może coś innego ?).

Adapter A2Z DM UNI będzie właściwy do mocowania hamulca do ramy?

Jaką nową piastę kupić i jakie wymogi powinno spełniać tylne koło (28 cali ALU;co jeszcze powinienem uwzględnić przy jego zakupie ? Po drugiej stronie hamulca/koła będzie kaseta 7 rzędowa, no i prosta, tania przerzutka ShimanonTourney RD-TX 35.

Odnośnik do komentarza

 Jak by to powiedzieć aby nie urazić? Hmmmm..... a dobra z "grubej rury" ;)

Po kiego do roweru na utwardzoną nawierzchnię, budżetowego chcesz pakować się w tarczówkę?  Zamień tego zepsutego mechanika tarczowego na dobrego "V" a na pewno nie odczujesz że jeździsz z "gorszym" hamulcem. Wedle mojej wiedzy, klamka od mechanika obsłuży i "V" . Więc cały koszt to tylko hamulec i ewentualnie linka i pancerz, jaksą już do wymiany. Przy zmianie na hydraulikamasz: adapter, hamulec, i klamkę.

Możesz też pomyśleć o zamianie swojego mechanika na Avid BB5 lub 7, ale to zabawka za ponad 200pln.

Szczękowy alivio to około 50

Komplet do hydraulika też ponad 200 wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, niuważnie czytałem wcześniejsze wpisy :)

W uzupełnieniu BB7 kosztuje prawie 300 pln

 Nic nie szkodzi :)

Co do ceny to bliżej mu do 300, dlatego napisałem ponad 200 .

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Faktycznie zazwyczaj potrzebne jest tzw. świeże spojrzenie na kłopot, bo człowiek się na coś nastawia i brnie... .

Najprawdopodobniej wybiorę jakiś niezły V-brake, bo jak się wydaje będzie prościej, taniej i raczej porównywalnie z tarczą mechaniczną. 

Spokojnie bierz alivio,  jeszcze dobra cena, a jakość już dobra. Deore już niestety sporo droższy, a jaklość też lepsza, lecz chyba wrost jakości nie odpowiada wzrostowi ceny. Do tego roweru i sposobu użytkowania alivio jak najbardziej starczy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie różnica w cenie pomiędzy Alivio: http://www.ceneo.pl/Rowery_i_akcesoria;0112-0;szukaj-br-t4000;0192.htm#crid=28296&pid=7269
a Deore: http://www.ceneo.pl/Rowery_i_akcesoria;0112-0;szukaj-br-t610;0192.htm#crid=28296&pid=7269

 

nie jest szczególnie duża. Sporo tańsze są Altusy (BR-M422): http://www.ceneo.pl/Sport_i_rekreacja;szukaj-br-m422+hamulec#crid=28296&pid=7269

 

Miałem je przez kilka ładnych lat i powiem Wam, że też świetnie dawały sobie radę, jak na taką klasę.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...