Skocz do zawartości

[do ok.2300zł] mtb/cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru do tras utwardzonych dziurawych jak i ścieżki leśne lub np. do zjazdów z trochę większej górki w lesie. Byłem w dwóch sklepach rowerowych w mieście i polecali mi do tych celów crossa UNIBIKE CROSSFIRE DISC GTS 2017(http://www.unibike.p...irediscgts.html) lub KELLYS Cliff 90(https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/szosowe/p,rower-cliff-90-czarny-2017-kellys,647062.html) lecz myślałem o kross hexagon r8 2017 lecz nie jestem za bardzo obeznany więc nie wiem który jest lepszy. Myślałem o tym hexagonie bo ma z tyłu przerzutki deore. Moja waga to 48kg i próbuję przytyć oraz 167cm wzrostu. Proszę o doradzenie jaki model roweru z tych trzech wybrać lub jakiś inny model i czy lepiej do moich zastosowań mtb czy może cross? 


Z góry dziękuję i pozdrawiam. 


 

Odnośnik do komentarza

Mogę wskazać ci drzwi ale to ty musisz sam przez nie przejść.

Nie wiem ile masz lat i w jaki sposób próbujesz przytyć (co może być bardziej szkodliwe niż korzystne)

Po pierwsze mit tylnej przerzutki  plus to samo hasło w google.

Zerknij tu https://roweroweporady.pl/f/topic/2085-nowy-rower-do-2000-2500/?do=findComment&comment=15561oraz Unibike crossfire rok 2016 i kross hexagon

 

EDIT:

Ogólnie w tym samym przedziale cenowym rowery typu cross mają lepszy osprzęt od MTB. Biorąc pod uwagę twoją aktualną lekką wagę może jednak warto postawić na crossa zakładając, że nie zachce ci się za bardzo skakać bo tego nie wytrzyma za długo nawet "góral" z tej półki cenowej, czyli zrezygnujesz z większych szaleństw. Zamiast Unibike Crossfire (myślę, że mało opłacalny) rozważ Romet Orkan 4 i jak na las i wertepy to trzeba by wymienić opony na szersze i z agresywniejszym bieżnikiem.

Edytowane przez grzegorz75jan
Odnośnik do komentarza

Lekko zbaczając z tematu rowerów - w tym wieku ważąc 48kg przy takim wzroście jesteś prawdopodobnie książkowym ektomorfikiem (http://polki.pl/dieta-i-fitness/odchudzanie,ektomorfik-endomorfik-i-mezomorfik-jaki-jest-twoj-typ-budowy,10393695,artykul.html) - musisz wcinać dużo kalorii bo masz szybki metabolizm; zwłaszcza jak zaczniesz jeździć na rowerze, który pomaga kalorie spalać :)

Odnośnik do komentarza

48 to piękna waga jak dla "górala". Nie robiłbym nic aby specjalnie przytyć tylko ćwiczyłbym oprócz roweru na siłowni żeby zbudować masę mięśniową. Jeden z moich partnerów treningowych przy 175 wzrostu waży 60 kg i jest dla nas niedościgniony w górach. Masz podobne parametry fizyczne jaka Maja włoszczowska, która przy ok. 170 wzrostu waży ok. 52. Może eksploruj to co masz od natury. Masz dobre warunki do kolarstwa MTB XC. Jak trochę potrenujesz to powinineś wystartować w górskich maratonach MTB XCO lub górskich czasówkach i górskich etapach ze startu wspólnego na szosie gdzie niska masa ma istotne znaczenie.

Ostre zjazdy na crossie to za bardzo nie polecam. W czasie zjazdu przyczepność, ugięcie i kontrolowane rozprężanie się amortyzatora ma bardzo istotne znaczenie dla bezpieczeństwa. A tego w crossie nie ma. 29er MTB ma tu dużą przewagę nad crossem. Ktoś tu na forum znalazł Bulls King Cobra Disc za ok. 2700 i jest to dobry wybór jeśli chodzi o jakość chociaż jego amor dużo się pod Tobą nie ugnie. Zawsze możesz wziąć na raty. Jak masz ograniczony budżet spróbuj znaleźć rower, który ma sensowny amortyzator bo to oprócz ramy jest najdroższa i najbardziej istotna część roweru. Osprzęt możesz ulepszać z czasem. Minimum to Suntour XCR. Żadne XCT czy XCM nie wchodzi w grę. Przy tej wadze tak naprawdę to najlepszy amor byłby powietrzny bo tylko on jest w stanie dopasować się do tak niskiej wagi. Najtańszy powietrzny to Suntour XCR Air i Suntour Raidon.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Otwieram temat ponownie ponieważ zakupiłem crossa unibike lecz oddaje go tacie i moge za max ok 2800zł kupić jakiś mtb xc, dodatkowo w moim mieście(Grudziądz) zacznie się budowanie single tracka ;) Więc proszę o propozycję roweru oraz mam pytanie czy za taką kwotę znajdę w jakimś rowerze amortyzator powietrzny który by się najbardziej nadał do mojej niskiej wagi do 50kg przy wzroście 168?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...