Skocz do zawartości

Rower trekkingowy męski do 2000, prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję dla siebie roweru trekkingowe. Teren:asfalt,polne drogi. Moja waga to 96 kg, wzrost 183 cm. Często towarzyszy mi syn w foteliku. Syn ma około 28 kg. ( dużo, sam nie jeździ, jest niepełnosprawny ).

 

Początkowo celowałem w Kross Trans Pacific. Im bardziej się zagłębiam w temat tym mniej jestem pewny. Może Kands Elite Pro Alivio ? Może coś z Lazaro? Co wybrać? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Kross Trans Pacific jest bardzo dobry, sam mam taki i jestem mega zadowolony. Lazaro kompletnie nie znam także Ci nie pomoge, ale wracajac do tego pierwszego roweru to zdaje mi sie, ze w sklepie DomenaSportowa go widzialem wiec zajrzyj i poczytaj opinie mysle, ze tez ci sie to przyda jak chcesz podjac dobry wybor ;)

Odnośnik do komentarza

Kross na swojej stronie podaje:

"W zależności od rodzaju roweru i jego zastosowania postanowiliśmy wprowadzić zalecenia co do masy maksymalnej rowerzysty:
Rowery górskie: 100 kg (115 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)
Rowery szosowe: 100 kg (115 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)
Rowery miejskie: 105 kg (125 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)
Rowery crossowe: 105 kg (125 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)
Rowery trekkingowe: 105 kg (125 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż)
Rowery dziecięce: 32 kg (45 kg dla zestawy: rowerzysta + rower + bagaż) ".

 

Myślę, że co do trakkinga, to waga podana przez producenta Kross jest bardzo asekuracyjnie. Ja eksploatuję Trans Alp-a z obciążeniem nieco ponad 130kg (rower+rowerzysta+sakwy) i nie mam problemów ani z ramą, ani z kołami/osiami.  Jeśli jednak chodzi o bezpieczeństwo, nie wiem, czy odważyłbym się na tylnym kole wozić dziecko 28kg.  Obiło mi się o uszy, że Unibike pozwala obciążać swoje rowery do 140kg, a nie jak Kross do 125.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.05.2017 o 04:39, MarcinP81 napisał(a):

Dzięki za opinie Muszę poszukać informacji o Unibike-u. Może ktoś ma jeszcze inne pomysły? Z Krossem może udałoby się nawet ucelować w Trans Alp. Wszystko zależy od tego jakie dostane ceny. Pozdrawiam

Tutaj jest Trans Alp za nieco ponad 2000zł https://www.domenasportowa.pl/product-pol-135530-Kross-Trans-Alp-2017-Rower-trekkingowy-meski.htmljak jesteś w stanie dołożyć te dwie stówki to kupuj, bo to dobry trekking, wśród modeli z 2017 to moim zdaniem jeden z lepszych w tej cenie.

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem, nie ma co przepłacać. Te rowery są generalnie b. podobne do siebie (Kands czy Kross itp.), twój problem polega na wadze całości zestawu (rower 16-17 kg+jeździec 96+dziecko 28 razem ok. 140 kg). Jeździłem rowerem bliźniaczym do Kands'a (Tander), moja waga ponad 100 kg + sakwy i rower spokojnie dawał radę. przejechałem tym rowerem ok. 3 kkm i w tym czasie raz tylko centrowałem przednie, mniej obciążone koło i to pewnie niekoniecznie wynikało z wagi. 

Myślę, że nie ma co się za dużo zastanawiać, tylko trzeba po prostu liczyć się z szybszym zużyciem napędu, piast, kół itp. 

Na temat trwałości kół w Krossach nie mówię, bo nie miałem z tym styczności, a opinie są różne.

Teraz jeżdżę trekingiem mało znanej (chyba) marki Karbon, gdzie w instrukcji piszą o dopuszczalnej wadze zestawu 130 kg.

może zamiast fotelika pomyśl o przyczepce dal dziecka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Zamówiłem Kross Trans Alp - rocznik 2017 udało się kupić poniżej 2000 zł. Co do kwestii fotelik czy przyczepka: nie bardzo wyobrażam sobie ciągnięcie dziecka w przyczepce w terenie. Pozostaje opcja częstszych remontów. Zamówiłem rowerek również dla syna - kto wie może z czasem uda mu się przyswoić umiejętność nauki rowerem. Jakoś rozwiązać to muszę bo za rok, dwa będzie przecież ważył jeszcze więcej. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...