Skocz do zawartości

Rower crossowy na sztywnym widelcu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w kupnie roweru crossowego (najchętniej damska rama) na sztywnym widelcu, koła 28 cali, z możliwością montażu błotników i bagażnika (w weekendy jeżdżę z sakwami). Budżet - powiedzmy do 3 tys. Do tej pory jeżdżę na Kands Galileo, rama 19" (chyba lekko duża dla mnie), ale chciałabym coś lżejszego, bardziej sportowa sylwetka, przede wszystkim mniej awaryjny osprzęt. Słyszałam bardzo dobre opinie o Giant Roam 1, ale może macie jeszcze jakieś fajne propozycje? Mam 166 cm wzrostu, ale ważę niemało. Jaką wielkość ramy polecacie? Pozdrawiam, Marta.

Aha, na co dzień jeżdżę głównie po mieście, w weekendy szosa, czasami jakieś bezdroża.

Odnośnik do komentarza

Czym się różni typowy cross od roweru fitness ? no właśnie głownie brakiem amorka przodu i osprzętem raczej z grup szosowych. Tak że siłą rzeczy cross na sztywnym to fitness/hybryda.

Typowy fitness to stosunkowo krótki widelec, a co za tym idzie bardziej pochylona pozycja, ewentualnie zrobić to co ja, czyli kupić crossa na amorku, który odpowiada wizualnie i sprzętowo + zmienić amor na sztywny. jeśli ktoś chce mieć zbliżoną pozycje do oryginału to trzeba pomyśleć nad widelcem do kół 29'. Proponuję Ci zerknąć na mót temat w dziale ,,nasze rowery" może taka opcja Ci się spodoba

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...