Skocz do zawartości

Rower 800-1300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moi drodzy mam pytanie gdyż w temacie rowerów i tego co warto, za ile, marek, specyfikacji (hamulce itp.) jestem "zielony" stąd liczę na opinie, docelowo pomoc.

 

W planach mam kupić rower. Do wieczornych przejazdów jak będzie ciepło żeby się poruszać jako aeroby, żeby na weekend gdzieś pojechać z rodziną itp. aby był rower w miare solidny i sprawdzony model, firma. Z jeden strony mógłbym wydać tą wyższą granice budżetową natomiast jak nie ma większej różnicy to wolę przyoszczędzić, chyba że warto tych kilka stów więcej wydać bo........

 

Czytałem na stronie WWW w sekcjach rowery do 1000 i 1500, i wpadły mi w oko te rowery:

Spartacus Elite Alivio  1449 zł

Karbon Racing R15 oraz X15    1199 zł
Romet Rambler 26 3      1299 zł   (jak wpisze na allegro to różne ceny wyszukuje)
 
B’Twin Rockrider 340 - 800 zł
Kross Hexagon X1   1099 zł         widzę jeszcze jest jakis X3 niewiele drozszy ?
 

Natomiast zastanawiałem się nad tym, którego wyżej nie było       Kross Black Edition 6.1    1299 zł             gdyż chyba ma "lepsze" hamulce niż te powyżej ? czy warto ?

 

http://www.sklepmartes.pl/sporty/21349-meski-rower-black-edition-61-l-21-czarczerwgraf-r17ms26210071-kross.html#/pe-men/rozmiar-l_21/kolor-czar_czerw_graf

 
 
Odnośnik do komentarza

Rowery w tym przedziale cenowym raczej nie są dobrej jakości. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są 3 modele na allegro. Spartacus cross 4.0, lazaro v3 i kands maestro. kosztują ok 1400-1500zl i są na osprzęcie alvio 3x10.

Nie będę porównywał bezpośrednio tych wszystkich modeli, o których wspomniałeś, ale tylko tak ogolnie Ci powiem że w tej cenie nie kupisz dobrego roweru na dłużej.

Do twoich celów dobry będzie cross na kołach 28 i raczej tym się kieruj

Odnośnik do komentarza

Gdybym ja szukał roweru do spokojnej jazdy z rodziną, czyli głównie płaskie drogi i prędkości do 25km/h to kupiłbym:

http://allegro.pl/2016-solindy-szybki-crs-lazaro-integral-v1-st-men-i6779723269.html

 

Oczywiście zaraz wszyscy się rzucą na mnie, że to "szajs", ale mam rower tego typu, ma już naklepane dobrych kilka tys.km i nie dołożyłem do niego nawet złotówki. Jest jeżdżony metodą "na zarżnięcie", czyli nic nie wymieniam póki działa. A jak zacznie łańcuch przeskakiwać to się kupi nowy wolnobieg, łańcuch i korbę za 150zł i znowu posłuży przez 5-6 lat :D

 

Co innego jak się chce nabijać kilka-kilkanaście tysięcy kilometrów rocznie no to wtedy takim rowerem będzie trudno.

Jeśli jesteś ciężki to wolnobieg szybko się "zygzakuje" i wtedy warto dołożyć do roweru z kasetą.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są 3 modele na allegro. Spartacus cross 4.0, lazaro v3 i kands maestro. kosztują ok 1400-1500zl

 

 

ROWER GÓRSKI MTB ROCKRIDER 520 27,5" B'TWIN

Kross Black Edition 6.1   

 

a czy te 1 299 zł nie są atrakcyjne vs te modele ? Z tego co patrzę mają te lepsze hamulce z przodu ? Nie wiem za bardzo co wchodzi w skład tego osprzętu ale rozumie iż on jest w tamtych lepszy ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...