Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rockshox Psylo XC - przelewajacy sie olej


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

 

Jestem nowym userem i po czesci szukam pomocy, mozna tak powiedziec.

 

Mam amortyzator jak w temacie. Od okolo ponad roku. Jest to rocznikowo model 2002 prawdopodobnie - tyle sie dowiedzialem bo tamten wypust mial charakterystyczny, plastikowy regulator U-turn. Wiec jak juz widac, mocno nie najnowszy ale w dobrym wizualnym stanie, mam tutaj na mysli ze np. lagi sa nie porysowane i nie wytarte. Ale do rzeczy. Serwisy przeprowadzalem sam, i konczylo sie to zazwyczaj na zmianie oleju na zamiennik, czyszczeniu gabeczek oraz ogolnej konserwacji. Jednakze ostatnimi czasy, problem wystepuje od okolo 2-3 tygodni, zaczyna sie przelewac olej do dolnej lagi z komory tlumika i amortyzator dostaje swoistego klina - od stopniowego zmniejszenia skoku do calkowitej sztywnosci.

 

Tutaj moje pytanie, bo za naprawde calosci czyli przeglad i wymiane czesci jeden z renomowanych serwisow zarzadal az 280 pln z czesciami (no jest to naprawde bardzo duzo i czy jest to gra warta swieczki?) - czy winna moze byc ta malutka uszczelka na samym dole lagi, przez ktora przechodzi tlumik do dolnej lagi? Tak jak poruszalem tlumikiem na rozebranym amortyzatorze to uszczelka nie jest jakos strasznie ciasna. Dodam, ze bardziej sklanial bym sie do instalacji zamiennika, no bo cena zestawu naprawczego jest wrecz horrendalna.

 

Moze ktos ma jakies pomysly lub spotkal sie z takim problemem? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie jestem mechanikiem ale to jest jakiś przedpotopowy amor. Jakbyś miał zapłacić 280 to lepiej wyrzucić i kupić nowego za 500. Pełny serwis amora powietrznego z wymianą uszczelek i wymianą oleju kosztuje rzeczywiście 300-400 zł. Nie wiem ile powinien kosztować serwis tego który masz. Możesz podpytać Tomka Boruckiego (ksywka tobo). One jest mechanikiem, może coś doradzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...