Skocz do zawartości

Jaki wybrać rower w granicach 3000-3600 zł?!?!


Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej interesują mnie 27,5. 29 za bardzo bym nie chciał. Ale jeżeli trafi się coś fajnego na 26 to byłbym w stanie się skusić. Co do tego Krossa to też mi się wydaje, że jak na carbon to waga nie powala. Dlatego zadałem takie pytanie czy to możliwe, ze w rowerze za 2999 zł jest carbon?! Coś mi nie pasowało, ze carbon i waga nieweiele mniejsza niż aluminium.

Odnośnik do komentarza

@dangra39 

 

a tak w ogóle, nie napisałeś nic, jak zamierzasz użytkować ten rower...

 

w pierwszym poście podałeś swoje typy i koledzy doradzili co z nich sami by wybrali, ale tak naprawdę to ciężko coś Ci doradzić nie wiedząc czego od roweru oczekujesz, jak zamierzasz go użytkować (np. czy zamierzasz się ścigać?)

 

 

Najbardziej interesują mnie 27,5. 29 za bardzo bym nie chciał. Ale jeżeli trafi się coś fajnego na 26 to byłbym w stanie się skusić. Co do tego Krossa to też mi się wydaje, że jak na carbon to waga nie powala. Dlatego zadałem takie pytanie czy to możliwe, ze w rowerze za 2999 zł jest carbon?! Coś mi nie pasowało, ze carbon i waga nieweiele mniejsza niż aluminium.

 

ten rower początkowo kosztował 4 tys. ale, z racji tego, że producenci odchodzą od rowerów 26' masz -25%

 

waga carbonu w rowerach za kilka tys. nigdy nie będzie dużo mniejsza niż dobrego alu. Np. Focus Raven 29R Carbon waży 10,5 kg a jego alu-odpowiednik 11kg a jest połowę tańszy...

Odnośnik do komentarza

Karbon karbonem ale 12 kg za rower na kołach 26' to trochę bez rewelacji

 

A czego byś się spodziewał za 3000 złotych (wyjściowo 4000 zł)? :) Tak robi większość producentów, że mają w ofercie karbonowe modele w niższej cenie, ze względu na osprzęt z trochę niższej półki. To opcja dla tych, którzy chcą mieć fajną ramę, a potem z czasem wymieniać osprzęt. Sam jestem trochę przeciwny tej praktyce, bo lepiej od razu dołożyć i kupić fajniejszy sprzęt, ale w tym wypadku 3000 zł za taki rower to naprawdę świetna cena. No, jedynie fakt, że 26", ale nadal części są dostępne i w sumie nawet w niższych cenach :)

Odnośnik do komentarza

Ale w crossach to chyba jest dużo mniejszy wybór?! A z crossa masz coś na myśli konkretnego? Jakies propozycje?

 

nie miałem na myśli nic konkretnego, ale w tej cenie wybór jest duży, z tym że teraz nie ma co liczyć na tak duże wyprzedaże jak w przypadku 26 calowych MTB...

 

Jak będę miał chwilę to może czegoś ciekawego poszukam...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...