Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna kasku rowerowego. Pytanie czy ktoś miał styczność z kaskami z firmy Hi Tec oraz B`twin z decatlonu ?

Za opinie pozytywne tudzież negatywne z góry podziękował !

pzdr

b'twon za 100zl chyba model 500 ma bardzo cienkie zapięcie. Tak lichego mocoeanie dawno nie widziałem, ale jakos się trzyma. Kaski z lidla i biedronki ponoć bardzo fajne. Ja sam widziałem kaski z biedry i szczerze nie widziałem zadnej roznicy w wykonaniu pomiedzy Moim za 200zl.

Odnośnik do komentarza

No z lidla można się smiać, ale szczerze polecam np. buty. Ja zakupiłem przez allegro buty crivit za 60zl (w lidlu jak bedzie sezon rowerowy ok. 100zl kosztują) ale Mo zdaniem nie odbiegają zbytnio od butów za 250zl, a jak chce ktoś spróbować spd tk Moim zdaniem idealne na początek. To samo tyczy się kasków. Ja szczerze żałuję, że nie kupiłem w biedronce jak były, bo jakościowo one nie odbiegają od Mojego za ok200zl a one kosztują 50.. 60zl. Z decathlonu ten najczęściej wybierany kosztuje 100zl. Moja żona go ma i jest wygodny itd. ale Moim zdaniem prędzej, czy pozniej te linki gdzie jest regulacja kasku się pourywają i kask będzie fo wyrzucenia. Czekac jeazcze pare dni na sezon rowerowy w lidlu i biedronce, bo po co przepłacać ; ) Oczywiście za 400zl będziemy mieki lepszy kask, ale z tego co już widziałem i miałem w rękach to do 150zl nie kupi się specjalnie jakościowo lepszego kasku niz te z biedry, czy lidla

Odnośnik do komentarza

To na co ja zwracałem uwagę przy zakupie kasku to:

- sposób wykonania (skorupa powinna być wtopiona a nie naklejona, ta technologia nazywa się "In-mold"),

- ilość otworów wentylacyjnych (np. mój kask ma 22 otwory wentylacyjne i dzięki temu głowa "oddycha").

- siatka na owady,

- "wyściółka" kasku (taka, żeby miała sporo punktów podparcia, wtedy kask równomiernie układa się na głowie),

- płynna regulacja obwodu (żeby kask trzymał się na głowie, bez względu na to czy zakładamy go bezpośrednio na głowę czy na opaskę/czapkę).

- no i oczywiście wygląd! :D

Odnośnik do komentarza

To na co ja zwracałem uwagę przy zakupie kasku to:

- sposób wykonania (skorupa powinna być wtopiona a nie naklejona, ta technologia nazywa się "In-mold"),

- ilość otworów wentylacyjnych (np. mój kask ma 22 otwory wentylacyjne i dzięki temu głowa "oddycha").

- siatka na owady,

- "wyściółka" kasku (taka, żeby miała sporo punktów podparcia, wtedy kask równomiernie układa się na głowie),

- płynna regulacja obwodu (żeby kask trzymał się na głowie, bez względu na to czy zakładamy go bezpośrednio na głowę czy na opaskę/czapkę).

- no i oczywiście wygląd! :D

Przy zakupie swojego pierwszego kasku przymierzyłem chyba z osiem modeli, a i tak kupiłem ten który najlepiej leżał choć wygląd miał akurat najgorszy.Dla mnie wygoda to priorytet. :P

Odnośnik do komentarza

Źle mnie zrozumiałeś. Miałem raczej na myśli to, że będąc początkującym w jakiejś dziedzinie (np. kupno kasku), bierzesz taki jaki Ci się podoba, dopasowujesz i w drogę. Swoje preferencje poznajesz dopiero po jakimś czasie. Wtedy wiesz czy pasek pod brodą nie powinien inaczej przebiegać, czy regulacja nie powinna być inna itd. Wtedy dobierasz sobie nowy kask zgodnie z oczekiwaniami i doświadczeniem.

Słyszałem o ekstremalnych przypadkach, że ludzie kupują kask przez internet bez jakiejkolwiek wcześniejszej przymiarki. Tego nie mogę zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

Źle mnie zrozumiałeś. Miałem raczej na myśli to, że będąc początkującym w jakiejś dziedzinie (np. kupno kasku), bierzesz taki jaki Ci się podoba, dopasowujesz i w drogę. Swoje preferencje poznajesz dopiero po jakimś czasie. Wtedy wiesz czy pasek pod brodą nie powinien inaczej przebiegać, czy regulacja nie powinna być inna itd. Wtedy dobierasz sobie nowy kask zgodnie z oczekiwaniami i doświadczeniem.

Słyszałem o ekstremalnych przypadkach, że ludzie kupują kask przez internet bez jakiejkolwiek wcześniejszej przymiarki. Tego nie mogę zrozumieć.

Aha, rzeczywiście musiałem źle zrozumieć.I zgadzam się że kupno kasku bez przymiarki to wielkie ryzyko.Nawet kupując ten sam model co poprzednio może się okazać że nie jest tak wygodny jak powinien.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...