Skocz do zawartości

Aparat foto na rower


Rekomendowane odpowiedzi

Bernard, dzięki za poradę.

Niestety teraz czytając kolejne review LX7 zauważyłem bardzo dużą niedogodność jaką jest zdejmowanie i zakładnie klapki na obiektyw i fakt że obiektyw nie chowa się do wewnątrz aparatu. To go jak dla mnie go dyskwalikuje. Z doświadczenia z aparatem FT1 gdzie obiektyw jest na wierzchu jest z nim na rowerze kłopot z utrzymaniem czystości i w kółko są na naim paluchy na obiektywie. LX7 jest też jednak trochę dużawy. Obiektyw musi sie chować do wewnątrz więc pozostają TZ60, RX100 i LF1.

Popatrzyłem w specyfikacje tych aparacików i wychodzi mi, że jednak RX 100 ma najmniejsze szanse na rozczarowanie właściciela. Najjaśniejsze szkło, aluminiowa obudowa, największa rozdzielczość. Generalnie jak za tę cenę oferuje więcej od pozostałych dwóch. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze prawicie. I tu i na blogu.

 

Z sakwami to obawiam, się nie wypali - bo sakwy to jest pierwsza rzecz, która obrywa przy wywrotce... Już może lepiej jakiś solidnie zamocowany, wygłuszony kufer na bagażnik zaadoptować - tak na puszkę, 24-70, 70-200, i lampę :) Plus jakieś extra baterie czy filtry..

 

Albo kuferek a do niego po prostu torbę foto wpinać :P

 

 

Dzięki, 

myślałem o sakwach usztywnionych, i to tak solidnie. Kufer na bagażnik też dobry pomysł : )

Odnośnik do komentarza

Porządna torba na bagażnik moim zdaniem ochroni wszelki sprzęt. Koleżanka ma dwie duże torby Topeaka które wsuwają się na szynę specjalnego bagażnika Topeaka i jest to świetne rozwiązanie. Świetnie wykonane i bardzo grube są te torby. Z tym że jest to kosztowna ale mega wypasiona opcja. Czaję się na ten system od jakiegoś czasu ale to co mnie interesuje czyli MTX Trunk Bag DXP z rozkładanymi bokami plus bagażnik kosztuje 5 stów. W Warszawie mają je od ręki w sklepie Bikemana na Beli Bartoka przy KENie. Ortlieb produkuje też specjalną torbę na kierownicę z przeznaczeniem na sprzęt fotograficzny, chyba o nazwie Ultimate. Też droga ale Ortlieb to też jakość na lata. To też mają w Bikemanie który dystrybuuje obie te marki. chyba Lowepro ma specjalny plecak sportowy na sprzęt foto. Można też cos poszukać na wiggle.co.uk, bike24.com i rosebikes.pl. W tych sklepach kupowałem różne częsci i akcesoria wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza

Mi również zależało na aparacie robiącym dobre jakościowo zdjęcia i stanowiącym alternatywę dla lustrzanki. Lustra obawiałabym się zabierać na rower, a nóż się coś stanie lub ktoś ukradnie - strata duża. Poza tym taki sprzęt sporo waży, a wielu przecież dąży do "odchudzania" swojego roweru.

Jeśli o mnie chodzi, wybrałam tzw. bezlusterkowiec, Olympus mini E-PM1. Początkowo kupiony z zamiarem fotografowania psów z mojej mini hodowli, obecnie zabieram go ze sobą np. na rower. Myślę, że może konkurować z zaawansowanymi kompaktami oraz amatorskimi lustrzankami. Jest dużo lżejszy i mniejszy niż lustrzanka, w sakwach zajmuje znacznie mniej miejsca, a niektóre zdjęcia wyglądają jak z lustrzanki i to na automatycznym trybie, bo manualnych funkcji full i jeszcze większości nie miałam czasu rozpracować. A podejrzewam, że możliwości są duże. Dodatkowo zdjęcia można jeszcze obrobić np. w Lightroomie czy Photo Impakcie i uzyskać zadowalające efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...