Skocz do zawartości

Rower MTB do 1600-1800 złotych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może zacznę od moich gabarytów mierzę 198 cm i ważę 90kg. Szukam mojego takiego pierwszego 'poważniejszego' roweru, bo do tej pory jeździłem tylko jakimś szajsem z supermarketów.
Na razie coś co znalazłem co lekko nagina mój budżet, ale sprzętowo wydaje się być w porządku, a jest to KROSS LEVEL B3 2016 w cenie 1896 zł z przeglądem. Czy moglibyście mi coś zasugerować lepszego w tej cenie ? Dodam, że interesuje mnie rower MTB. 

Pytanie odnośnie ramy, przy moim wzroście i wadze lepsza będzie 21' czy 23' rama roweru ?
I koła w MTB rozumiem, że 29 są bardziej popularne i ogólnikowo mówiąc lepsze ?

Dziękuje za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza

Przy takim wzroście koła mniejsze niż 29 cali to głupota.

 

A to niby czemu? Jak by miał 220 cm to byś mu polecał 32 cale? Rozmiar koła nie ma żadnego związku ze wzrostem. Absolutnie żadnego. Gdyby było inaczej większość kobiet - zawodniczek -  jeździłoby na rowerkach 24".

 

Co do wielkości ramy. Znajomek ma 2m i jeździ na meridzie 23". Generalnie, jeśli nie wiesz jaką ramę wybrać, przymierz się do obu.

Odnośnik do komentarza

To może spójrz na ofertę takich producentów jak Spartacus; Lazaro; Kands; Eries; Remiro. Osprzętowo wypadają lepiej od Krossa, a i będą też tańsze.Inna sprawa że seria Level to model sportowy bardziej nadający się pod wyścigi i zawody - oczywiście po wymianie osprzętu na choć trochę lepszy.Ale skoro nie zamierzasz brać udziału w maratonach to coś z tamtych powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...