Skocz do zawartości

Jak przewozić rowery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ostatnio zmieniłem samochód na mniejszy Opel Corsa E i nie wiem jak przewozić dwa rowery turystyczne kross. Czy lepiej na haku czy relingach i dachu ?. Nie mam ani relingow ani haku jestem na etapie podejmowania decyzji w co lepiej zainwestować. Chciałbym aby w miarę komfortowo i bezpiecznie przewozić swoje rowery. Dziękuje za sugestie

Odnośnik do komentarza

Cześć, każdy sposób ma swoje wady i zalety. Zerknij na mój wpis na blogu: https://roweroweporady.pl/jak-przewiezc-rower-samochodem/
 

Według mnie, najbardziej komfortowym sposobem, jest bagażnik na hak. Ale jednocześnie, jeżeli nie masz haka, może się okazać droższy od innych sposobów. Ale to trzeba byłoby policzyć.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie - koszt hak + montaż + koszt bagażnika

 

Ja zawsze wożę na dachu, 4 rowery na hak raczej cięzko.

 

Główną wadą wożenia na haku jest totalne zasyfienie sprzętu przy braku naprawdę dobrego pokrowca i pogodzie innej niż sucha - to wystarczy popatrzeć jak wygląda tył auta i tylna szyba po jeździe po mokrym. To samo bedzie na rowrze, m.in. dlatego dla mnie ta opcja była skreslona.

 

Co przemawia za?

- wstawianie na dach wymaga czasem sporo siły - pytanie ile ważą rowery i jaka jest Twoja forma

- czy garazujesz auto, brama z górna poprzeczką, drzewa na posesji - 1 błąd wjazdu na pamięć i bardzo boli ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak się mocowania roweru po kilkudziesięciu km nie sprawdzi to potem tak jest. Ja zawsze staję i sprawdzam. Bez względu na sposób przewożenia. Wskutek drgań w trakcie jazdy rower i bagażnik się układają i mocowanie może być luźniejsze.

Potem jak moje panie chca na siusiu to tez robię rundkę, dla zdrowotności i przy okazji sprawdzam sprzęt.

BTW zdarzało mi sie że jadącego na autostradzie 130 wyprzedzali mnie goście z rowerami na dachu i to ze sporą różnicą. Cóż. Pewnie trzeba mieć jaja, same markowe i naprawdę dobre Thule może nie starczyć ;)

 

Odradzam bagażniki na tylną klapę (nie na hak tylko mocowane "łapkami" za krawędź tylnej klapy). To się musi skończyć porysowaniem lakieru i po jakimś czasie korozją. Sąsiad ma takie auto :), ale nie tylko on.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...