Skocz do zawartości

Rower crossowy dla 60 latka do około 2500 pln


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek i nie tylko. Jestem tu po raz pierwszy w związku z tym  wszystkich  pozdrawiam . Jestem  aktywnym  fizycznie 60-letnim facetem ,który bardzo lubi się zmęczyć  a  w ubiegłym roku odkrył, że jazda na rowerze może mu w tym pomóc . Jeździłem  głównie po utwardzonych duktach leśnych ,wałach p. powodziowych oraz drogach i szosach podmiejskich w okolicach Darłowa, Jarosławca .Przez 35 dni przejechałem gdzieś około 1400 km na pożyczonym Romecie starszej generacji. Tak do końca nawet nie pamiętam jakim. Wiem, że był troche za mały i miał dość szerokie opony .

Teraz przymierzam się do czegoś własnego i myślę ,że powinien to być rower typu Cross. Mam 183 cm wzrostu 85 kg wagi ,noga od wewnątrz 86 cm

 

Doradźcie proszę , zastanawiam się nad :

 

Giant Roam 1 z 2016 roku za około 2500 pln    w sklepie stacjonarnym w Szczecinie

 

Unibike Viper GTS Disc z 2016 roku za około 2300 pln    w sklepie internetowym

 

Który wybrać ,a może coś innego waszym zdaniem? 

Rower powinien być  taki bardziej sprawdzony w boju i jak najmniej zawodny , nieskomplikowany technicznie i w miarę szybki. Nie zależy mi na marce tylko na jakości i stosunku jakość/cena. Czy te rowery spełniają te kryteria Waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza

Z rowerem crossowym dobrze kombinujesz,powinien najlepiej się u Ciebie sprawdzić.Obydwa wybrane modele są w zasadzie do siebie podobne,tak więc pozostaje jedynie do każdego się przymierzyć,zrobić jazdę próbną i kupić ten który bardziej podpasuje.Ma być wygodnie i przyjemnie ;)

Możesz też spojrzeć  https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-3000-zlotych/  zeszłoroczne sztuki jeszcze gdzieś po magazynach stoją i można je kupić o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza

To dobra wiadomość. Sam z resztą wyżej napisałem ,że rower dla mnie to rower ,który jest  jak najmniej skomplikowany technicznie  no i takiego szukam.Skoro hamulce hydrauliczne nie są aż tak niezbędne do crossów to myślę ,że skupie się na rowerach z hamulcami V-brake .Unibike Viper GTS to jak na razie mój fawoyt ,czy ktoś podrzuciłby ewentualnie coś co byłoby wartym rozpatrzenia w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza

Prostszy ale z drugiej strony to trochę mniejsza wygoda. Może amortyzator w tej klasie to nie będzie jakieś cudo ale do rekreacji w sam raz. coś za coś. Albo 1-1,5 kg mniej na sztywniaku albo w zamian za to ciut większy komfort. gdzieś już czytałem, że użytkownicy chwalą sobie Vipera GTS. Jak zarejestrujesz się na stronie to gwarancja na ramę zwiększy się do 5 lat. Poszukaj wyprzedaży, ostatnich sztuk. Można mocno zbić cenę.

V-ki to wystarczające hamulce i do rekreacji i do pokonywania dużych przebiegów.  

Odnośnik do komentarza

Na pożyczonym wysłużonym Romecie ,którym jeździłem w ub roku dość intensywnie po lesie i wałach p.powodziowych odczułem co to znaczy całkowity brak amortyzacji. Szczególnie z nadgarstkami miałem kłopot. Z tej to przyczyny fitnes raczej odpada. Coś nie coś tej amortyzacji jednak powinno być. Widze ,że jak na razie Unibike Viper GTS nie ma konkurencji  :D  Może jakaś opinia o innym rowerze tego typu  się jeszcze pojawi. Decyzję o zakupie podejme jeszcze w tym tygodniu.

Teraz jakby z innej beczki ...Zauważyłem ostatnio ,że specyfikacja roweru Viper GTS czasami różni się w zależności od sklepu internetowgo.Myślałem ,że specyfikacja powinna byc taka jaką podaje producent.Przykład : Producent :Dźwignie hamulca: Shimano Deore M610/Alivio T4000   Sklep internetowy :SHIMANO ALTUS M310/ALIVIO T4000   Czy to jest normalna sytuacja ? I czy w tym przypadku to jest istotna różnica?

Odnośnik do komentarza

Stopniowanie niższych grup Shimano to: Tourney, Altus, Acera, Alivio, Deore i na pewno będzie między nimi różnica. Czy duża? To zależy kogo pytasz. Jedni mówią, że różnica kolosalna, drudzy, że przy rekreacji/turystyce nie ma to znaczenia. W każdym razie powinno to wpłynąć na cenę. No i wg mnie specyfikacja fabryczna powinna być jedna. 

Odnośnik do komentarza

Szukając dopiero co roweru oglądałem i jeździłem na Viperze w wersji z vbrake. Bardzo fajny i wygodny sprzęt, ogólnie ustawiony nieco bardziej w stronę komfortowej niż sportowej pozycji, regulowany mostek to ułatwia. Wyposażenie z oponami (Smart Sam) włącznie do jazdy jaką chcesz robic jest ok. To najlepiej wyposazony rower z Vbrake na rynku wg mojego rozeznania, lepszego nie znalazłem (może są jakies wynalazki, moim założeniem było że musze sie przejechać i nie robię doświadczeń). zwykle wszystko jest max na Altus, Acera, tu masz wyraxnie wyższe i równe wyposażenie. Amortyzator jest w miarę spoko, z blokadą. Mocne ramy (bodaj do 120kg z tego co mówili w sklepie).

Ja w końcu zdecydowałem się na tarczówki i kupiłem co innego, zobaczymy czy będę żałował, natomiast przy założeniu max prostoty i niezawodności technicznej vbrake jest dobrą decyzją, byle pamiętać o jego ograniczeniach "na mokro".

W zasadzie jedyne co mi nie pasowało i psuło ogólny bardzo dobry obraz dośc szybkiego i zwrotnego roweru to manetki przerzutek, w testowym chodziły dość ciężko i "gumowato", to mi się nie spodobało. Być może kwestia regulacji lub dotarcia... Ciekawe jak będzie w Twoim.

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze to nie wiem, zakładam że takie jak w specyfikacji czyli Deore . Szczerze to nawet spytałem gości w sklepie ale jakiejś zadowalającej odp nie dostałem, w każdym razie nie ma tam za bardzo co regulować lub docierać. Szkoda bo psuło to - jak dla mnie - ogólnie bardzo pozytywny obraz tego roweru. Osobiście uważam że jesli ktoś chce/potrzebuje dobrze wyposazony rower na vbrake to Viper jest bezkonkurencyjny. Chyba że tniemy budżet.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...