Skocz do zawartości

Który wybrać? Orkan 3.0 vs kands maestro


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim!

 

 

Przychodzi w zyciu mezczyzny taki dzien, ze chce sie kupic porzadny rower.

 

W zeszlym roku zaczalem biegac, potem wyjechalem na dluzej za granice i od powrotu bylo ciezko by znow biegac.

 

Teraz w koncu przemoglem sie i znow pokonuje jakies tam dystanse- glownie dla tego ze przytylo mi sie i zaczelo mi to fes przeszkadzac.

 

Jako ze mam okazje teraz kupic rower postanowilem, ze bieganie uzupelnie jazda na rowerze,

zwlaszcza ze mieszkam w okolicach gdzie z kazdej strony mam las.

 

Ostatnim rowerem byl jakis no name za 300zl.

 

nie siedzialem tez na rowerze juz od kilku lat, ale podobno tego sie nie zapomina:) 

 

Ale do rzeczy. Jezdził bede w 70% po ubitych sciezkach lesnych. Mam 183cm wzrostu.

 

Budzet nie jest duzy bo maksymalnei te 1500zl bym chcial wydac, wiem ze wszyscy polecaja do tej kwoty 

kands'a maestro, (1399zl ) ale mam mozliwosc kupienia duzo taniej rometa orkan'a 3.0 z 2016r (1049zl)

 

ktory rower na moim miejscu byscie wybrali? 

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo chcę się wdawać w dyskusję na temat rowerów z takiej półki cenowej bo mnie takowe zupełnie nie interesują, ale zalecam kupno roweru MTB a nie roweru typu cross. Cross nadaje się na asfalt, do miasta,  na szutry i po parku ale nie do lasu po korzeniach, czasem piachach, zjazdach i podjazdach. Do tego celu najlepszy jest rower MTB. W tym budżecie to z jakimś taniutkim amorem Suntour XCM/XCR i osprzętem klasy Altus/Acera, może w porywach Alivio.

Odnośnik do komentarza

na zywo ten miedziany podoba mi sie mniej od stalowego jesli chodzi o rometa, martwi mnie ten Tourney z przodu. Ale znów by zamieniać po trochę osprzęt na coś wyższego to by trzeba było po kolei zmieniać wszystko, orkan jest 3x8.. 

Nie wiem czy można do 3x8 zastosować przerzutkę  z 3x9 bez zmiany całego osprzętu? 

Powiedzmy http://rowerowy.com/sklep/czesci/przerzutka-przod/shimano/prod/IFDM590X6coś takiego?

Jestem jeszcze zielony z tym i niestety na kompatybilności osprzętu narazie muszę całkowicie polegać na innych. 

 

Czy może przy tym ile na początku będę jeździł wystarczy orkan a z czasem kupić coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...