Skocz do zawartości

Test opon SCHWALBE CX COMP


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ponad rok już czytam Bloga. I uważam, że jest bardzo rzetelnie prowadzony. wyjeżdżałem na początku lipca na trip rowerowy z Mediolanu do Bolonii przez zachodnie wybrzeże Włoch. Przed wyjazdem kupiłem nowe opony te które testował Pan Łukasz (redaktor bloga). Po 400 km przednia dętka pękła na bocznej powierzchni, zszedłem z roweru i zobaczyłem coś czego jeszcze nigdy nie widziałem, nie jestem wytrawnym rowerzystą, ale codziennie jeżdżę codziennie ok 28 km na uczelnię. Opona pękła na bocznej płaszczyźnie wyszedł balon dętki jak w piłkach na zajęciach w-f w podstawówce :D z tyłu opona też popękała ale nie tak by wyszły balony. Jak myślicie co jest tego winą. Na rowerze byłem ja ( 76 kg) i ok 20 kg bagażu. 

Odnośnik do komentarza

Tak pompowałem na stacjach benzynowych do max P. mając właśnie na uwadze obciążenie, felga jest gładka sprawdzałem to, ale opona nie pękała przy feldze a na środku wysokości. Dziś wysłano mi odpowiedź, że reklamacja została uznana, ale nie podano uzasadnienia. Kumpel mi mówił że opona mogła długo leżeć na magazynie i była po prostu stara. Choć do mnie to nie przemawia.

Odnośnik do komentarza

Schwalbe ostatnio chyba coś kuleje z jakością, ja kupiłam Hurricane i po 150km tylna opona (prawidłowo założona, napompowana i używana czysto rekreacyjnie) zaczęła bić i była przetarta/pęknięta na boku:

869ed974ae254cddce6140846ad03e0278a37d4a

 

Na szczęście wymienili od razu bez gadania na nową, jeszcze nie założyłam, ale mam nadzieję, że to będzie koniec przykrych niespodzianek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...