Skocz do zawartości

[1500 zł] trekking - Romet Wagant 4 (2015) / Lazaro Senatore v3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

   Jak w tytule, szukam nowego (nie używanego) roweru do 1500 zł. Rower jest mi potrzebny do: codziennych dojazdów do pracy i jazdy po mieście, wycieczek rowerowych jednodniowych oraz kilkudniowych z bagażem (namiot itp) oraz mam też ambicję żeby na urlop wybrać się w dłuższą podróż (np. tygodniową). Mam 172 cm wzrosty i ważę 67 kg.

 

     Po dłuższym badaniu zdecydowałem się na jeden z tych dwóch rowerów i zupełnie nie wiem którego wybrać:

         - Romet Wagant 4.0 (z 2015) - http://allegro.pl/rower-romet-wagant-4-0-raty-wyprzedaz-2015-i6454996889.html

         - Lazaro Senatore v3 - http://allegro.pl/wypasiony-trek-senatore-v3-men-alivio-blokada-i6666900364.html

 

    Plusy Rometa to:
         - dynamo w piaście (ale czy to rzeczywiście takie dobre, nie widzę problemu w kupowaniu baterii do led-ów, a dynamo jest ciężkie i działa non-stop, czy nie łatwo tak przepalić lampy ? ),
         - tylna przerzutka Deore (ale z przodu tylko Altus - dziwne połączenie),

         - lepsza korba (Altus),

         - lepsza kaseta i 27 przełożeń,

         - chyba lepsza rama (??) i malowanie niż w Lazaro,

         - lepsze ogumienie (Shwalbe),

    Minus Rometa to niestety amortyzator bez blokady (w ogóle nie czuję żebym potrzebował amortyzatora, fanaberia jakaś to jest i problematyczna do tego, więc jeśli musi już być fajnie mieć możliwość blokowania).

 

   Plusy Lazaro (i Spartacusa Premier 4 też - chociaż mniej mi się podoba wizualnie):
           - przerzutki tył/przód Alivio (cały zestaw - czy to nie będzie chodzić lepiej niż zbitka Deore (tył)/ Altus (przód) ? dla mnie wielka niewiadoma).
           - blokada amortyzatora,

      Ale widzę tutaj też kilka  minusów/niewiadomych:

           - wydłużona rama (nie jestem za wysoki, zdecydował bym się na 17', ale obawiam się że może być i tak niewygodnie, a sprawdzić się nie da Lazaro przed zakupem),

          -  brak dynama (trudno mi powiedzieć czy to duży minus, nie lubię zwykłych dynam zewnętrznych, a takiego w piaście nie miałem nigdy),

          -  korba Turney (nie wiem czy o wiele gorsza jest od tej Altusa, ale Turney trochę przeraża, a korba jest ważną częścią).

 

  Dodatkowo na koniec zacząłem się zastanawiać czy Cross z doczepionymi błotnikami i bagażnikiem nie jest sensowniejszy. Chciałbym jeździć na dłuższe wycieczki, jednak nie jest dla mnie specjalnie atrakcyjna jazda po drogach asfaltowych pomiędzy śmigającymi samochodami, zdecydowanie wolałbym trasę opierać o drogi gruntowe/polne/leśne, ewentualnie asfalty (mało uczęszczane). Dodatkowo nie jestem w 100 % przekonany do pozycji jazdy na trekkingach (czy nie lepiej w dłuższej trasie mieć bardziej pochyloną sylwetkę ? Kręgosłup wówczas nie dostaje takich bęcków jak przy wyprostowanej postawie). Jeśli Cross to myślałem coś z trójki: Lazaro Integral v3 / Spartakus Cross 4/Kands Maestro.

 

     Jeśli ktoś byłby w stanie poradzić i podzielić się swoim doświadczeniem będę bardzo wdzięczny.

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja bym wybrał z trekkingów Rometa, właśnie ze względu na dynamo (nic Ci się nie przepali, a opory jakie stawia dynamo nie jest aż tak duże, a nie musisz myśleć o lampkach). Do tego 9. rzędowy napęd daje taką możliwość, że jak będziesz dużo jeździł, to kupisz sobie kiedyś lepszą kasetę i łańcuch, żeby się tak szybko nie niszczyły. W napędach 8. rzędowych jeszcze fajne łańcuchy są dostępne, ale kaset z ciut wyższej półki już nie ma.

 

Do tego Romet ma opony Schwalbe. Nic do CST nie mam, oni też robią dobre opony. Ale jeżeli przy Lazaro nie ma podanego modelu opony, to nie spodziewam się niczego dobrego.

Odnośnik do komentarza

A pro po oponek CST.Mam w starym Kandsie semi-slicki CST 28x1.6 i jedyną ich wadą może być tylko waga.Poza tym są naprawdę niezniszczalne,jeździłem już chyba po wszystkim: szkło,żwir,tłuczeń itd. a do tej pory nie zaliczyłem w nich kapcia.Natomiast miałem też Schwalbe Range Crusiery i musiałem do nich dokupywać dodatkowe opaski antyprzebiciowe,inaczej łapały dziury dosyć często.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...