Skocz do zawartości

Cannondale caad8 jaki rozmiar


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów chcę zakupić rower szosowy Cannondale caad8 z 2016r. Proszę mi doradzić czy rozmiar 51 będzie odpowiedni do 171 cm wzrostu i 79 cm długości nóg. Oto link do geometrii:

http://www.cannondalebikes.pl/rowery/2016-szosowe/elite-road/caad-8/caad8-105

54 napewno będzie za duży ale może 48 będzie bardziej odpowiedni?? Ma ktoś ten rower? Mogę go kupić za 1600 zł taniej od ceny katalogowej....

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie właściwy rozmiar dla Twoich wymiarów to 52cm, na 51 będziesz miał bardziej wyścigową pozycję, a Caad8 to ścigant, więc powinno być ok, tym bardziej jeżeli będziesz jeździł np. z lemondką (polecam obejrzeć sobie ostatni filmik Gustava na youtube). Rama to rzecz bardzo osobista... mam nietypowo do wzrostu długą nogę i zazwyczaj w rowerach wymieniam mostek na krótszy. Ogólnie zawsze coś można pokombinować jak nie trafisz z rozmiarem, a wiadomo najlepiej się przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza

Wynikałoby że masz stosunkowo krótkie nogi a długi tułów. Jeśli tak jest, to ważna jest dla Ciebie długość górnej rury. Zależy też ile masz lat i jaką masz elastyczność. Mój syn ma 171/172 wzrostu i nogę 87/88 (typ budowy pająk) i jeździ na ramie 54 z dosyć krótkim mostkiem. Proponuję się porządnie pomierzyć za pomocą tego kalkulatora przy pomocy drugiej osoby:

http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Mniejsza rama oznacza zwykle krótszą główkę rury sterowej. Czyli musisz się w konsekwencji bardziej obniżyć co wymaga większej elastyczności kręgosłupa i mięśni dwugłowych ud. Daje to bardziej aerodynamiczną (bardziej pochyloną, plecy bardziej rownolegle do ziemi) ale bardzo mało komfortową pozycję.Tak jeżdżą Ci, którzy się ścigają. Jeśli bardziej cenisz komfort weź największą ramę jaką możesz dosiąść mając zapas w kroku. Dłuższy rower i dluższa główka rury sterowej dadzą bardziej wyprostowaną pozycję. Jeśli będzie problem z dosięgiem do kierownicy to można założyć krótszy mostek i kierownicę o krótszym dosięgu typu short reach, shallow drop, np. Shimano. Taką ma mój młody, kosztuje ok. 100 zł.

Z geometrii wnoszę że nie możesz mieć ramy 54 bo wisiałbyś na niej klejnotami (standover 78,9). Więc jest tylko kwestia wyboru między 48 a 51.

Odnośnik do komentarza

Ale obijanie klejnotami w rowerze szosowym nie jest aż tak istotne jak w górskim. Oczywiście nie może być tak, że się nie stanie nad ramą :) Ale jakiegoś specjalnego luzu bym tam nie szukał.

 

Tak czy owak, patrząc po moich wymiarach i Twoich, celowałbym w 51. 48 na moje oko będzie już za małe. Ja mam 175 cm wzrostu i 78 cm nogę. Na 52 i 54 siedzi mi się dobrze, w sumie na 52 nawet lepiej. Ale wyglądam na nim jak na rowerze po młodszym bracie (dałoby radę pokombinować coś z mostkiem, ale to nie tędy droga).

 

W każdym razie celowałbym właśnie w 51.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...