Skocz do zawartości

Kółka dedykowane pod 9-10 rzędów do 8-rzędowej Acery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Planuję remont kapitalny swojego roweru trekkingowego Conquest Performance z roku ok. 2002-2003. Chciałbym zapytać o pewną rzecz,i myślę że będziecie w stanie mi pomóc ? . Do rzeczy:

 

Pacjent to przerzutka Shimano Acera RD-M330-8 z początku ubiegłej dekady. Sprawuje się doskonale,gdyby nie kwestia zużytych od jazdy kółek. Ilość zębatek to 11z na kółko. Szukałem rozpiski z częściami do tego modelu,lecz oryginalne zębatki są już chyba nie do kupienia. Jednak znalazłem alternatywę: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/czesci-zamienne/p,kolka-przerzutki-gorne-i-dolne-rd-m430-shimano,375775.htmli myślę że to by miało prawo wypalić.

Pozostaje kwestia czy skoro są dedykowane pod 9-10 rzędów,czyli pod delikatnie węższy łańcuch,to czy będą działały prawidłowo i nie będą np. przeskakiwać?  ?

Mam nikłą nadzieję,że to by miało prawo działać. Co sądzą o tym eksperci,czyli wy?

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza

Tylko czy to CI się opłaci kalkulacje przeprowadź i staraj się dopasować kółka jak chcesz kupić takie jak powinny być. Bo z tego co wnioskuje to jest tak jak masz przerzutkę na 8 rzędową kasetę po co pchać kółka do 9-10 rzędowej kasety. Wiesz ja jeżdżę na slx M7000 i jak bym wymieniał kółka to bym dał takie jakie powinny być do 11 rzędowej przerzutki SLX. A wg Twojego rozumowania jeżeli wymieniam kółka w przerzutce wybieram kółka z przerzutki 12 biegowej SRAM Eagle X01 lub XX1 i tu sprawa jest taka że nie podejdą. Więc się zastanów jeżeli producent w tym wypadku shimano zaleca kółka takie jak mają być w 8 biegowej weź do 8 biegowej przerzutki. Pozdro:)

Odnośnik do komentarza

OK. Wybiliście mi ten pomysł z głowy. Dzięki,w końcu od tego są właśnie fora ? Coraz ciężej niestety o dobre przerzutki do 8-mio rzędówki. Pytałem panów ze sklepu i polecają mi wziąć coś takiego: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-alivio-rd-m4000-9rz-sgs-tytanowa-shimano,363541.html

 

Jak czytałem,to zębatki między 8 a 9 różnią się niewiele, są delikatnie węższe. Odległość pozycji przerzutki pod dane przełożenia sprawuje manetka,więc chyba nie ma większych przeszkód w założeniu 9-cio rzędówki czyż nie? Niestety kombinacja jest nieunikniona,bo nie widzę nic z grupy przynajmniej Alivio pod 8 przełożeń ?

 

Co panowie o tym sądzą? To chyba jedyne słuszne rozwiązanie,bo nie widzę sensu pchać jakiejś Acery typu RD-M360 ze względu na dużo negatywnych opinii, a nic dobrego nie znajdziemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...