Skocz do zawartości

Kross HEXAGON R8 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu na sezon 2017 MTB-ka. Wpadł mi w oko Kross HEXAGON R8 2016 w cenie 1784.15 PLN. Martwi mnie tylko jedno: z tyłu ma Deorkę ale z przodu Altusa, manetki takowóż. Podobno różnica między przodem a tyłem nie może być większa, niż 1 stopień (czyli w tym przypadku z przodu mogło by być co najmniej Alivio). Czy taki układ będzie chodzić dobrze - nie będę jeździłpo górach, ale raczej teren pofałdowany.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ze względów ekonomicznych producenci wkładają dla bajeru dużo lepszą przerzutkę na tył i kiepskie manetki do przodu. A kultura pracy zależy w dużo większym stopniu od manetek niż od przerzutki. Ja już raczej poniżej Deore bym nie schodził do częstszego użytkowania. Ale na prawie pełnym Deore nowego roweru za 1800 zł nie kupisz.

Odnośnik do komentarza

Krossy "leżą" w sklepach, bo jest ich po prostu w nich dużo, są popularne. Ale to w sumie dobrze, zawsze można się potargować przy zakupie.

 

O takim kuszeniu tylną przerzutką opowiadałem na YouTube: 

 



Jest to normalna praktyka, prawie wszyscy producenci to robią. Nic się nie przejmuj, rower będzie jeździć i wszystko będzie działać dobrze. A jak coś kiedyś padnie, to sobie wymienisz na Deore.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...