Skocz do zawartości

lekki Cross/Hybryda do 3000zł (w porywach 3500:))


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru na miasto, którym czasem będę mógł wjechać do lasu na utwardzone ścieżki. 

 

Zatem co potrzebuje to cienkie opony ale z bieżnikiem terenowym no i co najważniejsze dla mnie to waga, te 11kg za  3000zł chyba jest szansa?

Oprócz tego chyba chciałbym amora z przodu z możliwością blokowania. Mam 184cm i 82kg. 

 

Ktoś tu na forum polecał ten rowerek,Silverback Scento 1 ale chyba ciężko go znaleźć.  Z moich obserwacji podoba mi się Cube SL Road Pro 2016 tylko brak amora i opony jakieś takie średnio terenowe :)

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Edycja : Również biorę pod uwagę używkę ale stan igła tylko :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Wszystko zależy od stylu jazdy. Dopóki jeździłem na sztywnym, omijałem większe dziury, korzenie i amortyzowałem zginając łokcie. Od kiedy jeżdżę na amorze, to zupełnie nie zwracam uwagi na defekty "miejskiej urody" i nie przejmuję się kamieniami, korzeniami itp. Jednak rower na sztywnym zawsze będzie lżejszy i tańszy w eksploatacji. Niepotrzebne są jakiekolwiek serwisy amora; przejmowanie się olejem, smarowanie goleni, strach przed solą podczas zimy. Sztywne kusi mimo wszystko :)

Odnośnik do komentarza

Lekki cross z amorem w pobliżu 12-13 kg. Np. Radon Scart 7.0 http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-cross/scart-70/

Fitness/hybrid ze sztywnym widelcem ok. 10-11kg. Ja miałem Specialized Sirrius Comp. Ważył 9,8kg.

Jest jeszcze trzeci wariant, którym dotychczas się nie interesowałem. Na ostatni trening kolega przyjechał na 29er'ze ze sztywnym karbonowym widelcem. Waga 10,5 kg. Kupił okazyjnie używkę za 1500 zł.

 

14724525_1116178608466120_65612507528845

Odnośnik do komentarza

Lekki cross z amorem w pobliżu 12-13 kg. Np. Radon Scart 7.0 http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-cross/scart-70/

Fitness/hybrid ze sztywnym widelcem ok. 10-11kg. Ja miałem Specialized Sirrius Comp. Ważył 9,8kg.

Jest jeszcze trzeci wariant, którym dotychczas się nie interesowałem. Na ostatni trening kolega przyjechał na 29er'ze ze sztywnym karbonowym widelcem. Waga 10,5 kg. Kupił okazyjnie używkę za 1500 zł.

 

Radon Scart 7.0  wygląda szlachetnie, Zresztą ten Sirrius też. 9,8kg to brzmi dumnie :)

Odnośnik do komentarza

Lekki cross z amorem w pobliżu 12-13 kg. Np. Radon Scart 7.0 http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-cross/scart-70/

Fitness/hybrid ze sztywnym widelcem ok. 10-11kg. Ja miałem Specialized Sirrius Comp. Ważył 9,8kg.

Jest jeszcze trzeci wariant, którym dotychczas się nie interesowałem. Na ostatni trening kolega przyjechał na 29er'ze ze sztywnym karbonowym widelcem. Waga 10,5 kg. Kupił okazyjnie używkę za 1500 zł.

 

14724525_1116178608466120_65612507528845

Rama nie jest za mała ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...