Skocz do zawartości

Rower do 4000 typu cross ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy w tej meridzie są koła 29? bo pisze 700c a dal goodli to 28 w rozmiarze 29 więc nie rozumiem

 

Koła 28, szosowe i 29 cali to są te same obręcze jeśli chodzi o wielkość. Nazwa 29 cali jest trochę myląca. Wzięła się z tego że jak się założy na obręcz 700C oponę MTB o szerokości 2,0 cala, to wysokość takiego koła będzie zbliżona do 29 cali. W crossie zakłada się zwykle 700x35 albo 38 więc wtedy wysokość wychodzi ok. 28 cali. Dla crossa i MTB są to identyczne lub bardzo podobne koła. Koła szosowe mają obręcz tej samej wielkości ale węższą piastę, 130mm podczas gdy w MTB standardem jest 135mm.

Odnośnik do komentarza

Ostatnia sprawa bo już prawie byłem zdecydowany na tą meride ale pewna osoba podpowiada że być może lepiej było by kupić http://allegro.pl/rower-orkan-5-0-hydraulika-deore-xt-wyprzedaz-i6497462382.htmli dołożyć lepsze hamulce M675 wtedy wychodzi ok 3,2kzł 800 mniej od meridy ale w sumie może to być pozorna oszczędność bo z tego co czytam więcej opini jest o meridzie niż romecie

Odnośnik do komentarza

Ogumienie zależy od potrzeb. Jeśli zależy Ci na szybkiej jeździe potrzebujesz jeden komplet wąskich gum. Jeśli prędkość nie ma żadnego znaczenia to zakładasz np. opony 1,8 do 2,0 cala z bieżnikiem na suche warunki i jeździsz komfortowo po każdej nawierzchni. Ten ostatni wariant ćwiczę od jakiegoś czasu i wydaje mi się optymalny na każdą nawierzchnię.

 

Ten Romet jest bardzo przyzwoitym rowerem w pełni wystarczającym do zastosowania jakie opisałeś. Hamulce ma rzeczywiście podłe ale bym ich od razu nie wymieniał tylko zobaczył czy przypadkiem dla Ciebie nie są aby w pełni wystarczające. Wymiana na M675 nie jest potrzebna. M675 to są bardzo mocne hamulce MTB. W takim crossie nie ma potrzeby używać aż takiej siły hamowania. W pełni wystarczające byłyby hamulce Deore, np zaciski BR-M615 + klamki BL-M615. Mam takowe w swoim crossie i nigdy mocniejsze nie były mi potrzebne. To są hamulce hydrauliczne. Jeśli ten rower ma być używany przez dużą część zimy to rozważyłbym hamulce tarczowe mechaniczne. Ponieważ hydrauliczne pod wpływem niskich temperatur mają tendencję do przeciekania i szybszego zużycia. W mechanicznych jest prosta sprawa. Linka stalowa, żadnych płynów, cieknięcia, odpowietrzania itp. Najpopularniejsze tarczówki mechaniczne to Avid (obecnie SRAM) BB5 i BB7 oraz Hayes CX-5.

Odnośnik do komentarza

Czyli warto czy nie dopłacać do Meridy ? w poniedziałek jadę po salonach aby oswoić się z rowerkami i aktualnie będę prosił o meride rometa oraz unibike expert pod warunkiem że zejdą mi z ceny. warto się na czymś jeszcze przejechać w tych cenach ? opony być może po prostu dokupie drugie bo w tydzień raczej lepsze cieniutkie ale znowu w górach było by mi ich szkoda się kupię po prostu 2 komplet

 

jeszcze jedna ważna sprawa kolega powiedział żeby napisać że jak jeżdżę sam ew z kimś kto goni lubię mocno napierać na podjazdach że wtedy byle jaka kaseta może tego nie wytrzymać na dłuższą skalę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...