Skocz do zawartości

Rower do 4000 typu cross ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam muszę zakupić na dojazd do uczelni rower który będzie również służył do weekendowych wypraw górskich, początkowo była sporo niższa cena do 2tysięcy ale aktualnie wpadło mi trochę gotówki więc liczę na jakieś dobre propozycje, nigdy nie kupowałem roweru poza supermarketem więc liczę na wyrozumiałość. 188cm wzrostu 88kg wagi

Odnośnik do komentarza

Ktoś wystawił bardzo fajnego używanego Speca Crossovera na Allegro. Mam taki sam rower tylko bez błotników i oświetlenia. Proponuję rozważyć:

http://allegro.pl/rower-meski-specialized-stan-idealny-hydraulika-i6495190762.html

Człowiek trochę nie bardzo wie co sprzedaje, pewnie handlarz.

 

W kwestii dziecka to nie wiem jak bardzo wysportowane dziecko ale od tego wieku zaczyna się bardzo szybki wzrost wydolności, przynajmniej jeśli chodzi o chłopców. Mój syn jak miał 8 lat to w zasadzie był w stanie jeździć tylko po płaskim. Każdy nieduży podjazd sprawiał mu problemy. W 9 lat jeździł na rowerze na kołach 24 cale i był już w stanie pokonać nieduże podjazdy i jakieś 50-60 km na rowerze. W 10 lat dostał rower MTB na kołach 26 cali, ważący ok. 14 kilo. W maju przejechał 100 km po Mazurach ze średnią 20. Latem 140 km w okolicach Malborka ze średnią 20. W 11 lat na wiosnę był już w stanie podjechać bardzo wymagający podjazd górski z niewielkimi przerwami. Potem latem 100km po płaskim ze średnią 25 a jesienią 110 po górach z przewyższeniem 2000m. I w tymże roku zaczął trenować kolarstwo w klubie i kupiłem mu szosę. W 12 lat już jeździ z nami dorosłymi prawie jak równy z równym. W tym roku w Alpach prawie od nas nie odstawał. Więc być może niedługo będziesz miał partnera do wspólnej jazdy.

Odnośnik do komentarza

Możliwe z tym że to dziewczynka na razie rzadko jeździ ale będzie częściej ;) 
Osobiście patrzyłem na coś takiego http://allegro.pl/rower-monteria-29-drx-hydraulika-deore-19-21-i6475625271.htmlraz że podoba mi się wygląd a dwa mimo wszystko jest to nowe, ten który miałem rozważyć faktycznie całkiem niezły też, na osprzęcie sięnie znam dlatego patrzę głównie oczyma, to mój pierwszy rower 800zł+ więc szukam pomocy na forach. 

 

Kiedyś gdzieś polecali również ten model http://allegro.pl/2016-eries-hydraulika-blokada-alivio-29er-17-i6083187212.html?no-rwd=1warto ? 

tez z Pana postu po prostu jakoś stylistyką mnie nie przekonuje lecz wydaje się idealny do moich zastosowań 

Odnośnik do komentarza

Na forum wszyscy na Ty.

Ten Monteria ładnie wygląda i do miasta i na okazjonalne wyprawy da radę. Osprzęt i amor słąbawe. No i jako rower do dojazdów do pracy nie sądzę żeby był lepszy od crossa ale co kto lubi.

Ten drugi to już typowy tani chińczyk. Osprzęt do miasta wystarczający, amor słabiutki.

 

To jest fajny, nowy cross:

Radon Scart 70

Odnośnik do komentarza

Tylko myślę czy warto inwestować w droższe sprzęty, czytam tematy i czytam i średnio z nich coś wiem, najprawdopodobniej rower który kupie będzie w takim stanie jeździł do końca swojego żywota(liczę jakieś 8-10lat) więc w sumie inwestycja 4000 wydawała mi się ok (500 rocznie) ale ja faktycznie te górskie przeprawy to będzie sporadycznie więc sam już nie wiem.

 

Znalazłem jeszcze to- w wyższej już cenie ale może ? http://allegro.pl/rower-29er-silverback-sola-3-rock-shox-slx-2016-i6392259371.html

Byłem też w sklepie i polecali mi KTM'a za 3500zł modelu nie pamiętam niestety ale tu to nie wiem czy nie płaci się po prostu za markę

Odnośnik do komentarza

To czy inwestować czy nie zależy od tego ile się będzie jeździć. W rower którym będziemy jeździli prawie wyłącznie po mieście i do pracy nie inwestowałbym za dużo. Natomiast w rower którym będzie się jeździło dużo, włączając w to regularne wyjazdy weekendowe zdecydowanie inwestowałbym. Wszystkie moje oszczędności na rowerach skończyły się kupieniem porządnego sprzętu i niepotrzebnym zapłaceniem dużo więcej niż trzeba zamiast kupić od razu przyzwoity rower na dobrym osprzęcie. Ale ja jeżdżę stosunkowo dużo.

 

Jeśli chodzi o KTM jest to przyzwoity producent. Oczywiście że w przypadku czołowych producentów dopłaca się premium za branding.

Generalnie w przedziale 3-4 tys można już dostać bardzo przyzwoity rower na dobrym osprzęcie. Poniżej tej kwoty jest to mało możliwe.

Silverback z linka jest bardzo przyzwoitym rowerem MTB. Ma przyzwoity amortyzator powietrzny nie wymagający zbyt częstego serwisowania i przyzwoity osprzęt będący miksem Deore i SLX. Producent oszczędził na korbie dając korbę z gorszej grupy. Napęd jest trzyrzędowy co jest niezłe do miasta ale niekoniecznie dobre do jazdy w terenie.

Widzę że szukasz jednak roweru MTB a nie crossa. Nie uważam tego za dobry pomysł do miasta ale to Twoja decyzja. W podobnej cenie jak ten Silverback jest wiele rowerów. Np Cube Attention SL lub jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz, dużo lepiej wyposażony Genesis Impact 8.

Odnośnik do komentarza

Szczerze nie wiem czego szukam, ustawiłem sobie górną granicę staram się jak najwięcej teraz o tym czytać i powoli faktycznie dochodzę do wniosku że faktycznie te 3k trzeba wydać.

Moje użytkowanie (w założenie) ma wyglądać tak że koło 5km dziennie szkoła/praca do tego rekreacyjnie dodatkowo ok 10/20km + co week minimum 100 więc rower miesięcznie powinien robić ok 800-1000km

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...