Skocz do zawartości

Czy opłaca się zostawić samochód na rzecz roweru?


Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym wpisie zastanawiam się czy samochód jest nam tak w zasadzie potrzebny. Szybko można dojść do wniosku, że zazwyczaj jest, ale nie zawsze i wszędzie :)

Staram się też rozwiać mity dotyczące dojeżdżania rowerem do pracy.

 

https://roweroweporady.pl/czy-oplaca-sie-odstawic-samochod-na-rzecz-roweru/

Odnośnik do komentarza

Po kolejnym serwisie samochodu gdzie nie za bardzo wiadomo za co zostawiłem 1500 zł zastanawiam się poważnie czy nie ograniczyć użytkowania samochodu do minimum. Ale do tego potrzebne jest ogarnięcie kilku rzeczy.

 

1. Zakupy

Nie da się wszystkiego przywieźć rowerem. Często jeżdżę na zakupy rowerem ale zgrzewek wody czy 2-litrowych butelek z napojami nie przywiozę. Trzeba by więc pojechać raz na jakiś czas samochodem po napoje lub zamówić przez neta z netowego marketu z dowozem do domu. Moja koleżanka tak robi i kupuje ciężkie rzeczy z Tesco.

 

2. Bezpieczeństwo roweru.

Nie chciałbym jeździć po marketach porządnym rowerem i zostawiać go na pół godziny przez marketem czy na dużo dłużej pod jakimś urzędem. Oczywiście u-lock jest tu absolutnie niezbędny ale rower nie przyciągający złodziei to też by się przydał. No i trzeba też nosić ze sobą torbę/sakwy chyba że ma się podłą torbę której nikt nie jest chętny zwinąć.

 

3. Przemieszczanie się na duże odległości

W zasadzie tylko metrem lub pociągiem. Tam z rowerami nie ma problemu. W autobusie/tramwaju rowery nie są mile widziane a kierowcy potrafią wyprosić rowerzystę jak jest już jeden rower w środku. Więc autobus/tramwaj jako środek podwózki raczej odpada.

 

4. Ulewa

Jazda w ulewie nie należy do przyjemnych. A jeszcze można zostać obryzganym przez chamowatych kierowców specjalnie wjeżdżających w kałuże obok rowerzysty. No i trzeba mieć odpowiednią odzież do jazdy.

 

Mój syn dojeżdża do szkoły i na treningi rowerem. Ale jak się zrobi podła pogoda przesiądzie się na hulajnogę łączoną z komunikacją miejską.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...