Skocz do zawartości

Proszę o poradę co wybrać...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę. Szukam jakiegoś w miarę dobrego sprzętu bo fajnie się wkręciłem w rowerowanie ;-) Mam 182 cm wzrostu i ważę 85kg. Zamierzam jeździć dosyć często (4-5 dni w tygodniu po 1h-2h) głównie na trasach asfaltowych i ścieżkach rowerowych (90%), reszta jakiś park czy lasek po drodze...

 

Założyłem na początek budżet ok 2000 pln. W mojej okolicy znalazłem dwa używane rowery, którego z nich można bardziej polecić?

 

1. http://allegro.pl/rower-stevens-strada-600-shimano-tiagra-3x10-szosa-i6412436869.html

 

2. http://allegro.pl/swietny-rower-white-8sa-ritchey-xt-shimano-j-nowy-i6405331464.html

 

 

No chyba, że coś nowego w okolicach 2 tys. ewentualnie?

 

Dziękuję. 

 

ps. to mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję, że nie ostatni ;-) Z wielu porad już mocno skorzystałem! 

 
Odnośnik do komentarza

Poszukuje dalej... Przełajówka to jednak nie dla mnie - pozycja mi średnio pasuje. Zawężam poszukiwania do Fitness. Podobają mi się takie o to dwie propozycje:

 

http://allegro.pl/rower-merida-speeder-t2-i6410772989.html#thumb/7

 

http://olx.pl/oferta/rower-hercules-viper-28-CID767-IDgSSPX.html#c167c1d55b

 

na którą z tych propozycji spojrzelibyście przychylniejszym okiem..?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Sprawdziłem tego Tribana 520FB i to nie to... Pojeździłem trochę przełajówką kolegi i czuję, że tego właśnie chcę. Na te dziurawe drogi wokół Wrocławia i troche górek nieopodal najbardziej mi taki rower pasuje. Co byście polecili z nowych przełajówek na minimum Tiagrze? Dla początkującego przełajowca z ceną do tych max 4 tys... (i tak będę brał na raty). kolega coś wspomniał, że niby 105 to minimum ale on robi 1000 km miesiecznie więc ma swoje potrzeby. Ja jak zrobę 500 km/mies. to i tak bedzie póki co max... Wiem, że powoli zaczną się chyba przeceny więc myśle, że to dobry czas na zakupy ;-) Co byście widzieli dla początkujacego? (używki nie chcę).

 

ps. W polecanych jest Accent CX-One ale na ten moment nigdzie go nie widzę... 

 

pozdr.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja bym na Twoim miejscu kupił rower szosowy o geometrii endurance. Taki rower ma wygodną pozycję i jest zaprojektowany tak, aby lepiej niż typowa szosówka tłumić nierówności. 

 

Co do napędu Tiagra 4700,  kupiłem go w trakcie tego sezonu i po przejechaniu niemal 2,5tys.km wrażenia mam bardzo pozytywne. Raz wyregulowany dobrze trzyma ustawienia, klamkomanetki są powtarzalne, fajnie działa przednia przerzutka. Jeśli miałbym szukać wad to wskazałbym na ciężką korbę (około 150g cięższa niż w "105"). Poprzednio miałem napęd 105 5700 (klamkomanetki i korba) zmiksowany z tiagrą 4600 i muszę powiedzieć, że nowa Tiagra to spory krok do przodu.

Odnośnik do komentarza

Ja bym na Twoim miejscu kupił rower szosowy o geometrii endurance. Taki rower ma wygodną pozycję i jest zaprojektowany tak, aby lepiej niż typowa szosówka tłumić nierówności. 

 

Co do napędu Tiagra 4700,  kupiłem go w trakcie tego sezonu i po przejechaniu niemal 2,5tys.km wrażenia mam bardzo pozytywne. Raz wyregulowany dobrze trzyma ustawienia, klamkomanetki są powtarzalne, fajnie działa przednia przerzutka. Jeśli miałbym szukać wad to wskazałbym na ciężką korbę (około 150g cięższa niż w "105"). Poprzednio miałem napęd 105 5700 (klamkomanetki i korba) zmiksowany z tiagrą 4600 i muszę powiedzieć, że nowa Tiagra to spory krok do przodu.

 A z tych co powklejałem?

 

i co ewentualnie byś zaproponował z tych endurance?

Odnośnik do komentarza

Tak tylko zauważę że Tribany są z barankiem(prosta kierownica to seria FB).Punkt 1 i 4 to rowery z napędem szosowym,reszta do siebie w sumie podobna.Czy zauważysz różnicę pomiędzy 105 a Tiagrą?Szczerze wątpię.

 pewnie nie zauważę nie jestem jeszcze specjalistą, to była raczej opinia znajomego, który dużo jeździ ;-) 

 

To co bys polecił z Tribana barankowego tak zeby oprócz szosy spokojnie wytrzymał lekki teren, polne drogi i scieżki rowerowe niekoniecznie jak dywan i lekkie krawężniki;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...