Skocz do zawartości

Jaki napęd 8-rzędowy? Przerzutki, korba, manetki


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem SM-BB51 i SM-BB70 (SLX/XT), na każdym przejechałem przynajmniej po 5000 kilometrów. I wymieniałem, bo coś zaczynało zgrzytać, ale jeszcze nie były całkowicie zajeżdżone. Wymiana suportu za 45 złotych (BB51/BB52) po takim dystansie nie stanowi dla mnie kłopotu, po prostu trzeba się z tym liczyć. Ale ponoć w suportach Accenta: http://www.ceneo.pl/Sport_i_rekreacja;0112-0;szukaj-accent+bb-ex;0192.htm#crid=28980&pid=7269 są standardowe łożyska, które łatwo i tanio można wymienić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Przede wszystkim witam na forum w swoim pierwszym poście :)

 

Jeżdżę na rowerze Kellys Scorpio (MTB, rocznik 2006). W ubiegłym roku rower przeszedł gruntowny remont - wymieniłem korbę, kasetę (CS-HG51 8), klamkomanetki (teraz są Alivio ST-M410 3x8), suport, łańcuch i linki z pancerzami.

 

Teraz przyszedł czas na obie przerzutki, dostały luzów - obie mają już 10 lat. Z tyłu siedzi Alivio 8rz, z przodu jakaś Shimano 3rz bez oznaczeń. 3x8 biegów w zupełności mi wystarcza i chciałbym prosić o poradę jakie przerzutki kupić, aby nie wymieniać znowu kasety, korby i łańcucha na 9/10rz - są w bardzo dobrym stanie, mało jeżdżone od remontu. Najchętniej zostałbym przy Alivio no ale niestety nie kupię już 8rz. Czy obecnie produkowana np. Acera będzie się sprawować tak samo dobrze jak stare Alivio które teraz mam? Nie jeżdżę wyczynowo, kiedyś roweru używałem znacznie więcej i w cięższych warunkach... ale cóż, teraz to tylko dojazdy do pracy (8-9km) i czasem rodzinne wycieczki :) nie zależy mi żeby sprzęt był super wytrzymały i zniósł nie wiadomo co, raczej chodzi o precyzję działania.

 

A może do kasety 8rz można spokojnie zastosować nową przerzutkę Alivio 9rz przy pozostawieniu manetek Alivio 8rz? Jeśli tak, to czy różnica jakościowa względem Acery jest duża - bo w cenie dwukrotna?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć, przerzutka Alivio pod 9 rzędów będzie bez problemów współpracować z 8 biegową kasetą. Ba, nawet 7 biegową będzie obsługiwać :)

 

A czy Acera różni się tak bardzo od Alivio... ciężko mi obiektywnie powiedzieć, ale jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie, to bierz Acerę. Na pewno trochę posłuży.

 

A jeżeli zależy Ci na nowocześniejszym wyglądzie i niższej cenie, to jest model Acera RD-M390: http://www.ceneo.pl/Rowery_i_akcesoria;szukaj-RD-M390;0192;0112-0.htm#crid=80425&pid=7269

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry, potzrebuje fachowej porady

10 lat przejeździłem na tylnej przerzutce Alivio (nie znam modelu) w między czasie wymieniałem kasetę, łańcuch, manetki i przerzutkę przednią. Teraz chciałbym (w zasadzie to muszę) wymienić tylną przerzutkę i nie wiem która była by najlepsza do kasety 8rz, manetek Alivio SL-M410 SHIMANO.

Zastanawiałem się nad DEORE RD-M592 lub SLX RD-M670 GS Shadow ale nie wiem czy będą dobrze działaćna moich obecnych podzespołach, w sklepach często słyszę, że musze wymienić kasete, manetki i dopiero przerzutkę bo wszystkie teraz wszystkie przerzutki są 9 rzędowe. Prosze o informację jaką przerzutkę kupić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...