Skocz do zawartości

[MTB] 5000/6000 zł, 2m wzrostu i 100kg wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Poszukuję MTB do kwoty 5000 zł, maksymalnie mogę naciągnąć do tych 6000 zł.

Jeżdżę głównie po szlakach leśnych, małych i większych górkach i trochę asfaltu też się trafi.

Mam 194cm wzrostu i około 104 kg wagi, mój poprzedni rower to jakaś starsza Merida na 29 calowych kołach :)

Jestem kompletnym laikiem dlatego prosiłbym o dobór najlepszego sprzętu w tych pieniądzach i na co mam zwrócić w szczególności uwagę.
Dodatkowa prośba, żeby to nie było nic ze stajni Decathlonu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Będziesz miał ciężko. Przy tej wadze musisz mieć golenie 32 mm w amorze. Czyli amor Rockshox Recon, Manitou Machete lub Fox Rhythm. Mało jest rowerów w tym budżecie co mają takie amory oprócz Decathlonu. Na pewno Torpado Storm X8 i X9 z Media Expert. Nie wiem czy jakiś Kelly Gate się zmieści w tym budżecie. W Centrum Rowerowe, Sprint Rowery i Green Bike trzeba pogrzebać. Ewentualnie markety Martes i Intersport.

Odnośnik do komentarza

To zależy czego szukasz. Jak chcesz rower do rekreacji to taki z Media Expert jest co prawda ciężki ale dobrze wyposażony. Jak chcesz lżejszy to trzeba celować w rower na ramie z Decathlonu, Meridę, Scotta czy Specialized. Jak chcesz super wyposażony karbonowy w dobrej cenie to Cube ma rower, który w Niemczech sprzedaje się za 1750 Euro. Jak zależy Ci żeby mieć ładny napis na ramie wzbudzający zazdrość na osiedlu Trek ma serię rekreacyjnych rowerów X-Caliber i trochę bardziej sportowych Procaliber.

Odnośnik do komentarza

Obecnie rynek spoko wyglada:

Podstawowy to expl 540, następnie race 700- tu by się przydało wymienić amortyzator, później kellys Gate 30 (4300) na reconie, za 4300 jest też kross level 7 ma karbonowiej ramie z reconem, na alu ale z dużo lepszym osprzętem jest sensa merano evo pro za 4500, za 5200 jest rockrider race 720 na nowej machete, za 6500 jest sensa fiori evo elite Ltd na karbonowej ramie, rockshocku sidzie i pełnej xt. Ten ostatni ma dość starą geometrię, do Bielska się nie nadaje ale na jakieś maratony mtb i na bardziej płaskiego tereny super rower. 

Odnośnik do komentarza

Ta Merida słaby amor jak pod tę wagą i atrapy hamulców. Koła też nędzne.
Ten Bonero to jest rower do kolarstwa grawitacyjnego czyli jazdy w dół. Do jazdy po płaskim się nędznie nadaje. Natomiast skonfigurowany jest dobrze. Sklep Rowery Podhale sprzedaje teraz ich rowery w PL. Ale nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...