Skocz do zawartości

[3000-4000zł] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Krossa Eskera 2.0 MS. Zrezygnowałem bo baranek nie jest dla mnie, byłem mocno pochylony do przodu, poza tym jakoś czułem się mały na tym rowerze. Rower był świetny na szosie, super się nim jechało jednak przy jakichś zjazdach gdzie był żwir czułem sie na nim niebezpiecznie przez ten uchwyt. Jestem amatorem, robiłem nim po 60km po trasach asfaltowych i mieszanych 60% asfaltu 40-50% Utwardzonych 10% Nieutwardzone. Chce na rowerze czuć się komfortowo, chce łatwo pokonywać dystanse, ale też chce żeby poradził sobie gdy zjadę z asfaltu na trudniejszy teren. Lubie też jeździć czasem szybciej
Który byście wybrali i dlaczego właśnie ten, czy może macie jakiś inny do polecenia a na pewno macie i chętnie zobacze inne modele.

Trek Dual Sport 2 Gen 5 2023
Canyon Pathlite 6
Merida Speeder 100
Unibike Viper
Merida Bignine 60
SCOTT Sub Cross 20

Odnośnik do komentarza

Jest tu równoległy wątek z crossem za 3500 zł więc poczytaj co tam jest oferowane, co nie i dlaczego. Niemniej jednak Twoje oczekiwania co do tras są zupełnie skarjne bo od asfaltu po trudniejszy teren (chociaż nie wiemy co dla Ciebie znaczy "trudniejszy teren"). Jak też ma być ten trudniejszy teren to tylko mtb na jakichś fajnych, szybkich oponach. Jak tylko oasfalt i utwardzone drogi polne i leśne to wystarczy cross a nawet fitnes na szerszych oponach zwany obecnie przez producentów "gravelem z prostą kierownicą". Piszesz też "lubię też jeździć czasem szybciej", do takich zastosowań odrzuciłbym raczej rowery z napędem 1xx bo tam są zawsze jakieś kompromisy, albo mała przednia tarcza i nie pojedziesz szybciej, a jak większa to jest twardo i nie podjedziesz pod górki, do tego jeszcze duże skoki między zębatkami i nie możesz trafić z kadencją. Szukałbym czegoś z napędem 2xx (a może nawet 3xx jeśli umiesz wykorzystać 3 blaty ale nie jakieś 3x8 tylko jakieś fajne Deore 3x10, minimum coś 3x9) i czegoś co pomieści opony 40-42 mm bo możesz sobie założyć jakieś fajne, szybkie semi-slicki 38, 40 lub 42 mm i będzie zarówno szybko na asfalcie jak i przejezdnie poza nim. Ten Trek Dual Sport 2 jest bardzo często polecany na różnych forach chociaż nie wiem dlaczego bo bym wolał jakiś lepszy napęd niż Altus/Acera 2x9 ale jestem zwolennikiem sztywnych widelców w tego typu rowerach więc przynajmniej tutaj u mnie ma plusa. Canyon - nie wypowiem sie na temat amortyzatora, po prostu nie znam sie na crossowych amortyzatorach ale napęd Deore XT 1x12, mimo, że byłby świetny w mtb to w crossie chyba już nie za bardzo. Co prawda korba z zębatką 36T to więcej niż 30 czy 32T w mtb ale i tak może brakować prędkości, szczególnie na długich prostych czy delikatnych zjazdach jak chcemy dokręcić. No i jeszcze póki co komponenty napędu 1x12, w szczególności kasety są dość drogie a przez specyfikę napędu najmniejsze zębatki się szybko zużywają. Merida Speeder wychodzi na oponach 32c i nie wiem czy dużo więcej tam wejdzie (bez błotników niby 37 mm, z błotnikami tylko 32 mm), napęd 3x8 na miksie Tourneya, Acery i Altusa też nie przekonuje. Rowery Unibike nigdy mi się nie podobały, są jakieś takie siermiężne, choć mają swoich zwolenników i są uważane za solidne. Ale jest tam kiepski amor, raczej jego atrapa, która chyba tylko dużo waży i nic więcej nie robi a napęd to 2x10 Cues (jeśli dobrą wersję otworzyłem) - Cues jest nową propozycją Shimano, zastąpił wszystkie budżetowe grupy 8-, 9- i 10-rzędowe i jeszcze nie ma zbyt wielu opini na jego temat. Merida Big.nine 60 to budżetowy mtb, który nie powinien się znaleźć w tym zestawieniu bo w tym budżevie są już niezłe rowery mtb. Scott - hmm, napęd 3x10 Deore chyba najbardziej do mnie przemawia, opony 45c też dają duże pole manewru, z wymienionych chyba jest najlepszy. Hamulce wszystkie te rowery mają porównywalne - podstawowe hydrauliczne Shimano mt200 lub ich odpowiedniki, do jazdy po płaskim są wystarczające. Zobacz sobie jeszcze na Radon Scart Light 9.0 i 10.0 - są to chyba najlepiej wyposażone crossy na rynku w rozsądnym budżecie, z dobrym napędem i dobrymi amortyzatorami powietrznymi

Odnośnik do komentarza

Wiem, że Trek przyciąga dużym, ładnym napisem na ramie ale wolałbym lepszy napęd niż 2x9. Jednak to są Twoje pieniądze, rower przede wszystkim ma się podobać, żebyś z przyjemnością wychodził nim pojeździć a po drugie dobrze by było, żebyś się do niego gdzieś przymierzył i przejechał bo może się okazać, że totalnie Ci nie pasuje geometria. A, i nie doczytałem wcześnież, że Trek ma aluminiowy widelec.

Na niemieckich stronach oprócz tego crossa Radona co pisałem wcześniej (chociaż chwilowo chyba jest problem z jego dostępnością) masz jeszcze np. Cube Nulane (w Polsce kosztuje on około 4,5 tys. zł, w Niemczech wychodzi około 3,7 tys. zł). Jest to właśnie przedstawiciel gatunku "gravel z prostą kierownicą" o którym pisałem wcześniej - ma karbonowy widelec, sztywne osie, hamulce hydrauliczne, opony 40-42c i akurat ten ma napęd szosowy 2x8 Shimano Claris ale wersja wyższa, Cube Nulane Pro, ma już napęd gravelowy 2x10 Shimano GRX400. Ja mam porzednika tego Nulane czyli Cube SL Road na szosowej Tiagrze 2x10 ale jeszcze z osiami QR i niestety z aluminiowym widelcem, i napawdę jest to bardzo fajny "pomykacz" zarowno do miasta, jako commuter, jak i na wycieczki poza miasto w terenie mieszanym jak piszesz, z przewagą asfaltu ale też z utwardzonymi drogami gruntowymi.

Tu masz przykładowe oferty, trzeba sprawdzić czy wysyłają do Polski, bo nie wszystkie sklepy to robią ale są w necie pośrednicy:

CUBE NULANE - Fitness Bike - 2024 - velvetblue / black - Rahmengröße: 59 cm (bike24.de)

https://www.fahrrad-xxl.de/cube-nulane-m000065371?size=1&varid=960468&utm_source=google-surfaces&utm_medium=organic&utm_campaign=shopping feed&utm_content=free google shopping clicks&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw9vqyBhCKARIsAIIcLMGpTpSrlVosgKbCg0gzHDFibrFdEXNxAleS7CdIzvTqjcv1Qv3co0caAjg1EALw_wcB

od rocznika 2024 podstawowy Nulane nazywa się Nulane ONE: Cube Nulane ONE 2024 28 Zoll günstig kaufen | Fahrrad XXL (fahrrad-xxl.de)

Tutaj masz na Allegro w budżecie jakiś starszy rocznik (sądząc po malowaniu) ale nie wiem jaki rozmiar potrzebujesz:

rower fitnes CUBE SL ROAD 56 M darkred 551100 NULANE - 551100 - 13534033766 - Allegro.pl

 

Odnośnik do komentarza

Analizuje temat ponad tydzien a opisałeś mi wszystko bardzo dokładnie jako jedyna osoba, dziękuje Ci bardzo i to doceniam. Widać że odpowiednia osoba w odpowiednim miejscu. Dzięki Tobie wykluczyłem już pare rowerów, cube zaraz obczaje ale teraz mam na celowniku 
SCOTT Sub Cross 20 i a Radona Light 9.0 ale jak go zamówić...

Odnośnik do komentarza

178 wzrostu to rama według rozmiarówki Radona  52. Więc Radon jest dostępny w odpowiednim rozmiarze. Nie kupiłbym 8.0 bo ma podły amor i gorszą specyfikację. Kupiłbym 9.0. Ale jest ponad budżet. Nic na to nie poradzę. Buty MTB ostatnio chciałem kupić za max 500 ale trafił się super model za 650 i dołożyłem. Czasem warto. Wchodzi w grę zakup 8.0 i wymiana amora.
 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, jajacek napisał(a):

178 wzrostu to rama według rozmiarówki Radona  52. Więc Radon jest dostępny w odpowiednim rozmiarze. Nie kupiłbym 8.0 bo ma podły amor i gorszą specyfikację. Kupiłbym 9.0. Ale jest ponad budżet. Nic na to nie poradzę. Buty MTB ostatnio chciałem kupić za max 500 ale trafił się super model za 650 i dołożyłem. Czasem warto. Wchodzi w grę zakup 8.0 i wymiana amora.
 

W takim razie chce kupić tego Radona 9.0 ale nie wiem w jaki sposób, jakie strony są polecane bo wiem że dużo jest oszustw. Jeszcze się zastanawiam nad Scottem sub cross 20

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o czym tu rozmawiamy. Bike Discount jest przedstawicielem firmy Radon. I istnieje od wielu, wielu lat. Strona producenta Radon, przenosi do Bike Discount. Jak się płaci kartą kredytową i ma się wykupione jej ubezpieczenie to w w razie problemów z transakcją reklamuje się ją w banku w ramach ubezpieczenia. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...