Skocz do zawartości

Rower cross do 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miałbyś wybierać tylko z tych dwóch, to Orkan 5. Altus vs Tourney w O4 z przodu, blokada amortyzatora. Jak masz gdzieś w pobliżu sklep Prorowery, to idź i się przymierz do 20. Testowałem O5 na ramie 18, przy ok 170. I jest ok. Da się jeździć. 😉

Romety maja regulowany mostek, więc można jeszcze tym elementem dopasować ułożenie.

Odnośnik do komentarza

Lazaro Aero V3? Tylko wysyłkowo. 

Jeśli główne trasy masz w większości w mieście, po twardym i itp., a rzadziej, np. szutry, to lepiej rower ze sztywnym widelcem. 

Opisy i analizy w innych wątkach.

W podanym budżecie i klasie rowerów 😉 szukałbym sprzętu co najmniej z Altusem z tyłu. Od biedy w przodu mógłby być Tourney, bo przednie biegi rzadko są używane. Ich zamienialność jest znikoma w porównaniu z tylnymi. Jednak jak w tej cenie "przód" jest wyżej niż Tourney, to nawet lepiej. 😉

Małe PS. do "testu" O5. Jeździłem wersją damską, ale poza niższym wygięciem rurki, chyba wymiary ramy M chyba są takie same. Nie sprawdzałem. 

 

Odnośnik do komentarza

Orkan 5 to taki odpowiednik Lazaro integral V2. Quantum v3 jest poziom wyżej - lepsze łożyska i lepsza korba. Jeśli Ci nie zależy na tarczach a wolisz Vbrake, to wybrałbym integrala V3 lub tak jak pisał @gosc lazaro aero v3. Do aero wchodzą opony nawet 2.0 cala, osobiście wolę sztywny widelec + szersze opony, ale NVX jest wygodniejszy niż sztywny widelec. 

Blokada amora nie rozwiązuje nadprogramowych 2 kilogramów z przodu, tych 2 kg się nie czuje jeśli jedziemy po płaskim, czuje się jeśli jedziemy pod górkę. 

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-v3-męski_pid=580

Odnośnik do komentarza

@Oskarr mega dzięki za dobrą radę. Już chciałem kupować Orkana 5, a tu widocznie da się znaleźć coś lepszego 🙂 Czyli najlepszą opcją będzie Quantum V3? Myślałem też nad Krossem Evado 5.0 lub gravelem Eskerem 1.0 MS. Gdyby dorzucić je do puli to dalej najlepszy wybór to Quantum V3? 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko jeśli jeszcze ktoś by pomógł. Postawiłem na LAZARO Quantum V3 tylko jaki rozmiar ramy wybrać? Te ramy są u nich chyba dość wysoko w porównaniu do reszty. Mam 185 cm i przekrok 82-83 cm. Czy rama w rozmiarze L nie będzie za wysoko? Lepiej brać M? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...