Skocz do zawartości

rower MTB budżet 4-5tys


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to rower o zbliżonej konfiguracji do Specialized Chisel. Na Allegro jest wystawiony za 5999 i jest napisane że waży 10,16 kg. Ta waga jest 100% oszustwem ponieważ mój karbonowy Specialized Epic na XT/XTR waży 10,5 kg. Widzę że też ma być w Decathlonie. Ma zdecydowanie gorszą ramę niż Chisel, trochę gorsze hamulce niż Chisel, gorsze koła i opony.

Specialized Chisel ma obecnie chyba najlepszą i najlżejszą ramę na świecie. Rower zbudowany na tej ramie w tej konfiguracji co Ridley waży trochę ponad 12 kg. I ten rower mogę polecić. Jeśli dużo ważysz to amortyzator Rockshox Judy będzie w przyszłości do zmiany. Jeśli mało to będzie ok. Chisele nowe w cenie 4-4,5k ściągnięte z Hiszpanii są powystawiane na OLX. Tu masz wątek dotyczący tego roweru:

Specialized Chisel- fajne promo :-) - strona 12 - Jaki rower kupić do X złotych? - Forum Rowerowe Porady

Alternatywy:
Rockrider 540 EXPL (kiepski amor i hamulce)
Rockrider XC 100 (kiepskie hamulce)
Rockrider XC 120
Rockrider Race 720 NX Eagle (dobry amor)
Kellys Gate 30, 50, 70, 90 (ciężka rama)
Orbea Alma, kilka modeli (mało popularne)
Merida Big Nine 500 Lite i jej odmiany, XT i Pro
Torpado Storm z Media Expert, modele X7, X8, X9 (ciężka rama, dobry amor i osprzęt)
Scott Scale w różnych konfiguracjach. Tu np. na przecenie z Włoch:
Scott Scale 965 – Rowery Evolution PL (evolutionbikes.pl)
 

 

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości napisałem do Ridleya. Tu odpowiedź 🙂

 

Hello,

Unfortunately, we do not have total weights of our bikes.
This is because parts and build kits are used from multiple suppliers.
So weight depends on group sets, wheels, components, ....

Therefore we only communicate frame weights.
Please find below the frame weight of your requested model
S 1666
M 1933
L 1962
XL 2060

Dal porównania Rama Chisela waży 1350-1400 gramów.


 

Odnośnik do komentarza

Nie ma opcji Oskar na 10 kg. Nawet jak S weźmiesz. 
Dosyć lekkie koła Fulcrum jakie miałem na 23 mm ważyły ponad 1800 gramów.
Musi ważyć ponad 12 kg.

10 kg to ważył karbonowy Kross mojej koleżanki, rama 16,5 cala, koła DT X1501 27,5, pełen XT, Reba
10 ważył też karbonowy Scott drugiej, 15,5 cala, koła 27,5 Fox, XT

Odnośnik do komentarza

Mój XC 900 bez myk myka waży 10,1. Z myk mykiem, koszykami na bidony, z pedałami i garminem 10,4. 
Same pedały ważą 380 gramów, 
dętki 2x 300 gramów. Ważąc bez pedałów i bez dętek jesteśmy już 1kg w dół. Ważą czasami bez dętek i podają informację, że można przecież przejść na tubelessa 😄 Tak decathlonowi wychodzi w XC 100 w rozmiarze M 12,3 kg. 

Jeśli realna waga roweru na rozmiarze M to jakieś 12,5 kg, w rozmiarze S 12,2 (jeśli w rozmiarze S krótsza kierownica, mostek i szyca to schodzimy do 12, bez pedałów i bez dętek jest już 11. Do tego mają lekkie siodełko, które waży 300 gramów, myślę, że jakby wagę liczył dobry księgowy, do 10,5 by doszedł. 

XC 900 mojej lubej waży 10,4 na karbonowej ramie, na GX, Rebie, ale z ciężkim siodełkiem (ponad 0,5 kg) i z pedałami. Zakładam, że wagi rowerów koleżanek podajesz też z pedałami i z dętkami. Producenci trochę luźno podchodzą do kwestii ważenia. 

Kiedyś pracując w polskiej firmie produkującej pociągi, pociąg wyszedł nam za ciężki o jakieś 100 kg na oś. Kontroler został zabrany na obiad i magicznie zniknęło parę foteli na czas ważenia, pociąg homologację dostał, także no... waga zmienną jest 😄 

Odnośnik do komentarza

Cube Attention to jest taki MTB turystyczny. Ekstremalnie wyprostowana pozycja. Bardzo ciężka rama bez sztywnych osi ale za to z możliwością montażu bagażnika i błotników. Taki bardzo podstawowy rower. Kolega jeździ na takim z sakwami. Przy 96 wagi amortyzator z goleniami 30 mm raczej nie będzie dobre pracował. Zalecałbym 32 mm. Czyli amortyzatory Rockshox Recon, Rockshox Reba i Manitou Machete.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...