Skocz do zawartości

Krótki test roweru Bergamont Grandurance 5 (gravel alu)


Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem się dziś 30 km w terenie mieszanym ciekawym Bergamontem.

Brak opisu.

Bergamont to niemiecka marka z Hamburga. 
Konfiguracja:
Rama alu ze stopu 6061, sztywne osie, mocowanie bagażnika i pod przednie sakwy, suport wkręcany typu BSA. Wewnętrzne prowadzenie linek. Widelec carbon.
Napęd Shimano Sora R3000, korba Sora 50x34
Hamulce tarczowe mechaniczne Shimano Sora
Koła na aluminiowych obręczach z niewielkim stożkiem, chyba 30 mm, opisane że dwukomorowe, szerokość wewnętrzna 19 mm
Kierownica typu flare
Finishing kit: mostek, sztyca, siodełko Syncross
Opony Schwalbe G-One 35 mm.

Muszę odszczekać wszystko co pisałem negatywnego na temat tej Sory. Poprzednia Sora była beznadziejna. Ta pracuje bez żadnych zarzutów i znacznie bliżej jest jej do nowej Tiagry niż do starszych grup.
Hamulce nie są to kotwice ale hamują.
Opony wydają się dość szybkie. Natomiast w terenie leśnym trochę im brakuje objętości.

W każdym razie ciekawy rower. Jest do kupienia za 3500. Na żywo się lepiej prezentuje. Rozmiar 54.
Specyfikacja:
Bergamont Grandurance 5 2020 | Bergamont Model Archive (bergamontfb.de)

Odnośnik do komentarza
  • jajacek zmienił(a) tytuł na Krótki test roweru Bergamont Grandurance 5 (gravel alu)

Na żywo jeszcze lepiej wygląda bo te napisy co wyszły na zdjęciu białe są srebrne i świecące. Kolor ramy jest taki typu "czerwone błyszczące Ferrari" 🙂 Spawy są bardzo ładnie wygładzone a nie taka chamówa jak w niektórych innych ramach typu Kross czy Decathlon. Wizualnie jedna z najładniejszych ram alu jakie widziałem.

Pewnie jakby trochę nad nim popracować to tanim kosztem zejdziemy w pobliże 10 kg. Na pewno dętki TPU i sztyca karbon, na początek.


 

Odnośnik do komentarza

Też dowiedziałem się o tym, że to Scott dopiero jak kupowałem rower młodemu. Potem na wycieczce zobaczyłem innego dzieciaka na rowerze łudząco podobnym do naszego, ale z tarczówkami i w innym malowaniu. Przyjrzałem się - a tam Scott. No i wtedy główka zaczęła pracować no to usiadłem i porównałem sobie kilka modeli Bergamont ze Scottami i wychodzi mi na to, że ramy są łudząco podobne.

Chociaż spojrzałem teraz na tego i porównuję wymiary z Addictem/Speedsterem i nie są jednak identyczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...