Skocz do zawartości

Rower Crossowy za 1300-2000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję kupić rower do 2000zl max. Jeżdżę przede wszystkim po ścieżkach rowerowych, sporadycznie po lesie. Robię średnio po 20-30km dziennie. Do tej pory miałem Kross Evado 1.0 z 2017 roku i byłem w miarę zadowolony. Mój wzrost 186cm waga 100kg. Co byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kolIo napisał(a):

Ostatnio oglądałem superior rx 510 w tych widełkach i nawet całkiem dobre wrażenie na mnie wywarł, może sprawdź ten model. Fajny, lekki, taki bez nadęcia.

Odradzam. Za 1700 zł jest wyposażony w amortyzator zoom, który jest jeszcze gorszy niż najtańsze sr suntoury, do tego napęd 3x7 tourney z wolnobiegiem i piasty no name. 

W tej samej kwocie jest np. Lazaro integral V2, w integrali V2 jest lepszy amortyzator, lepsze manetki (acera), lepsze przerzutki (acera), lepsze hamulce (shimano z tektro), lepsze łożyska i lepsze piasty. 

Waga superiora na plus. Na stronie podają 13,2 kg. Osobiście nie wierzę, przy tym osprzęcie, w tą wagę. Realna waga bliżej 14-14,5 kg. 

Integrala V2 dalej nie polecam, ze względu na niechęć do SR suntoura Nexa, ale w porównaniu do superiora będzie lepszym wyborem. 

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v2-męski-2024_pid=471

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.04.2024 o 11:52, Oskarr napisał(a):

Odradzam. Za 1700 zł jest wyposażony w amortyzator zoom, który jest jeszcze gorszy niż najtańsze sr suntoury, do tego napęd 3x7 tourney z wolnobiegiem i piasty no name. 

W tej samej kwocie jest np. Lazaro integral V2, w integrali V2 jest lepszy amortyzator, lepsze manetki (acera), lepsze przerzutki (acera), lepsze hamulce (shimano z tektro), lepsze łożyska i lepsze piasty. 

Waga superiora na plus. Na stronie podają 13,2 kg. Osobiście nie wierzę, przy tym osprzęcie, w tą wagę. Realna waga bliżej 14-14,5 kg. 

Integrala V2 dalej nie polecam, ze względu na niechęć do SR suntoura Nexa, ale w porównaniu do superiora będzie lepszym wyborem. 

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v2-męski-2024_pid=471

Można gdzieś w Trójmieście obejrzeć na żywo te lazaro?

Odnośnik do komentarza

Na 90% nie. Sprzedają wyłącznie wysyłkowo, stąd mogą zaproponować lepsze ceny od konkurencji. Można by pewnie kombinować, w gdańsku jest serwis, który ma z nimi umowę o serwisowanie ich rowerów, sprzedają też rocznie ponad 10k rowerów, więc można by dorwać jakiegoś właściciela. 

Jednak rowery w tej kategorii cenowej z grubsza są takie same. Mam tu na myśli ramę czy inne podzespoły. Czy kupisz rower od Treka, Krossa, Speca, Rockridera, Lazaro, Velberga, w cenie 1500-2500 zł i tak wszystkie ramy są mniej więcej tej samej jakości i są produkowane w chinach. Przy każdym ich rowerze masz też rozpiskę z wymiarami dla poszczególnych modeli i wielkości ram, ja proponuje sobie porównać wymiary z obecnie używanym rowerem. Producent oferuje też wymianę mostka na krótszy, jeśli masz taką ochotę (jeszcze bardziej wyprostowana pozycja). 

Ja dostałem od Lazaro 2 rowery na testy, model Aero V1 i Integrala V3, rozmiary dobrane do mojego wzrostu i przekroku i wpasowali się rozmiarem roweru idealnie. Zamiawiając online masz 2 tygodnie na odesłanie roweru, jeśli coś Ci się nie podoba, więc ryzyko minimalne. Pierwszych jazd najwyżej nie rób w terenie i nie porysuj roweru przy składaniu. 

Jak masz ochotę kupić w jakiś weekend pierniki i przy okazji się przejechać na lazaro, to zapraszam do Torunia, udostępnię moją testówkę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...