Skocz do zawartości

wszechstronny MTB do 3500


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, aktualnie jeżdżę Focusem Whistlerem 3.8 w rozmiarze XL, ale rozglądam się za czymś innym. Mam wrażenie, że obecny rower jest trochę za wysoki i ciężki. Brakuje mu też przyspieszenia i zwrotności. Jeżdżę głównie po lesie, szutrach itp. Chciałbym też czasem wybrać się z sakwami na wycieczkę do 100km. Budżet to jakieś 3.5 tys. max 4.  Myślałem nad Rr explorer 540, ale wydaje mi się, że nawet z zębatką 34 byłoby czasami za lekko. Może ewentualnie któraś Sensa? Mój wzrost to 188cm.

Odnośnik do komentarza

Zmienić zębatkę to mały koszt i żaden problem. Jak się jeździ z sakwami to lepiej mieć mniej agresywną geometrię. Na to czy się szybko jedzie czy nie wpływa wiele czynników. Najbardziej opony i ciśnienie w nich. A dopiero potem geometria ramy, sztywność, koła, rodzaj napędu.

Zwrotność w rowerze na kołach 29 cali to trudny temat. Ja m.in dlatego przesiadłem się na inną ramę żeby mieć krótszy mostek i skróciłem kierownicę, po to żeby mieć lepszą zwrotność w terenie.

EXPL 540 ma przynajmniej sztywne osie i nowoczesną geo. Sansa jakaś to konkretnie jaka? Chyba nie oczekujesz że ktoś będzie tracił czas grzebiąc w nich i robił robotę za Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...