Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szukam porady w wyborze roweru damskiego tak do 2500zł .Rower będzie słuzył do miasta i czasami jakieś scieszki leśne ,może coś znajdzie sie z w miarę dobrym oszprzętem. Kupiłem dwa rowery doradzane w sklepie i nie jestem zadowolony ,dlatego wylądowałem tutaj. Dzięki

Odnośnik do komentarza

Rockrider 540 EXPL z Decathlonu. Kupując przez aplikację 2900. Ale to pewnie długo nie potrwa bo dopiero co kosztował 4k. Za 2500 sam shit. Rower MB rekreacyjny z możliwością zamontowania błotników i bagażnika.

"Dobry osprzęt" to według mojej klasyfikacji dopiero w rowerach od ok. 5k w górę. W tym jest w miarę nieźle.

Odnośnik do komentarza

Aby regularnie i z przyjemnością jeździć po leśnych ścieżkach potrzebujesz dość szerokiej opony z niskim ciśnieniem. Najlepiej też z amortyzatorem powietrznym. Pod tym względem polecany EXPL 540 jest świetny. Jeśli u Ciebie las oznacza szutrową drogę, to może być jakiś rower w stylu cross. Tani cross to np. coś w tym stylu:

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-integral-v3-damski-2023_pid=355

Osobiście, nic pośredniego bym nie kupował, tzn. Dokładając 500 zł dalej nie dostaniesz powietrznego amora ani odczuwalnie lepszego osprzętu. Podesłany przeze mnie rower jest na vbrake, w tanich rowerach lubię vbrake. Vbrake kiepsko hamują w deszczu i w śniegu, więc jeśli ma to być rower na 365 dni w roku wolałbym coś na hydraulicznych tarczach. Do tańszego lazaro Aero wchodzą opony 29x2,0, za tydzień mogę sprawdzić, czy 29x2 wejdą do tego integrala. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2024 o 15:41, Adam1983 napisał(a):

Oskarr a podsunął byś jeszcze coś w tym standardzie ale w wersji turystycznej ,z błotnikami i bagażnikiem 

To wychodzi najlepiej kupić EXPL 540 i wsadzić tam błotniki, w necie bardzo polecane są niemieckie sks - nie miałem, ale pełno opinii na ich temat czytałem. Do tego jakiś bagażnik. Każdy bagażnik pod 28" z regulacją powinien pasować, w EXPL 540 jest co prawda sztywna oś, ale bez problemów można trochę naciągnąć rurki mocujące. 

EXPL ma jako jeden z nielicznych rowerów mtb (Cuby też miały), wszystkie otwory montażowe do błotników i bagażników. 

Odnośnik do komentarza

@Adam1983 jest szansa, że na jakiś wyprzedażach znajdziesz rower z lepszą relacją jakość/cena. W regularnych cenach nie. 

Jak polecałem EXPL 540 2 tygodnie temu to był właśnie w promocji za 2900 do kupienia, obecnie 4k mocno zniechęca. 

Ja bym rozważył jeszcze Rockridera ST 530, jeśli żona niska - do 165 cm to będzie spoko opcja, wolniejszy na asfalcie, ale dający sporo frajdy w lesie. 
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-540-27-5-damski/_/R-p-307942?mc=8553362&cd=20513959834&ad=&kd=&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=pl_t-perf_ct-pmax_ts-gen_f-cv_o-roas_xx-dkt1-sredni-roas&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwwMqvBhCtARIsAIXsZpbkue0KMzcMsrcEGVCXUVx1jlhMakMsB9Ty5IsLrxC5CLKWE2hkL1IaAgBiEALw_wcB

 

Jeśli chcecie szybciej jeździć, to Integral v3 damski będzie spoko, ja bym wolał zamontować do crossa błotniki i bagażnik niż kupować rower trekkingowy. Te trekkingi mają dziwne geometrię, nastawione na bardzo wygodne pedałowanie, z bardzo niską wydajnością pedałowania - męczysz się a nie jedziesz. 
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...