Skocz do zawartości

Trek Supercaliber czy ktoś posiada, śmiga na takim ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Czy jeździ ktoś z Was na Trek Supercaliber ?

nie zdążyłem skorzystać z pepper'owego promo na model 9.6 (model do ulepszenia) https://www.pepper.pl/promocje/rower-mtb-xc-full-suspension-trek-supercaliber-96-carbon-shimano-slx-rockshox-791270

ale ciekawi mnie jak się to tylne zawieszenie sprawuje w praktyce bo z wyglądu mi się mega podoba w porównaniu do typowych full'i.

Odnośnik do komentarza

Znam parę osób, które twierdzą że były zadowolone ale jeździły na wyższym modelu. Ale to głównie influencerzy albo dostali rower z pracy.
Ogólnie fajna koncepcja powielona przez wielu producentów. Natomiast w tym konkretnym to masz nędzny jak na fulla amor, który w ogóle IMO nie powinien być w nim stosowany, spowalniacze do wymiany na hamulce, muzealne koła od gravela do wymiany na koła po MTB. No i o czym wiesz lub nie wiesz jakość karbonu w Treku do najwyższych nie należy. 

Za 3k Euro masz znacznie lepszą maszynę:
Test: ROSE Thrill Hill 3 (2020) - nowy full XC (bikeworld.pl)

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, jajacek napisał(a):

No i o czym wiesz lub nie wiesz jakość karbonu w Treku do najwyższych nie należy. 

ale w razie w gwarancja w treku raczej jest spoko ? to co napisałeś nt. osprzętu to nie sposób się nie zgodzić.

ten rose fajny osprzęt, ale jak "brzydko" ten tylny zawias wygląda 😕

Odnośnik do komentarza

Gwarancja w Treku była zwykle jedną z najlepszych. Natomiast jakość ram siadła jak przenieśli produkcję z Gianta do chińskiej fabryki Quest Composite, która produkuje też Canyony.

Najlepsze fulle XC 2023 według czytelników niemieckiego magazynu mtb-news.de (więc cena i "niemieckość" będzie mieć znaczenie):

Scott Spark
Orbea Oiz (pękliwa)
Canyon Lux (pękliwy)
Nicolai Saturn
Last Celos
ARC8 Evolve FS
Specialized Epic EVO (testowałem, zajebisty)
YT Izzo
Santa Cruz Blur
Cannondale Scalpel

 

Odnośnik do komentarza

Ja dla odmniany rozmawiałem z uzytkownikami, którzy musieli zapłacić za to ze swoich pieniędzy. I każdy pracę zawieszenia raczej porównuje do softtaila (brak czułości, niewielki efektyeny skok) a w dodatku teochę brakuje pdparcia bocznego koła (pewnie ze względu na cholernie długie górne rurki wahacza, nie podparte żadnym linkiem do pidsiodłówki). Koszmarek serwisowy (jak w przypadku wszystkich dedykowanych i zintegrowanych udziwnień). Ostatnimi czasy również spec się podobnie zabawia. Dlatego dla siebie brałbym epica z 2023 i z klasycznym do bólu damperem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wierzbajol napisał(a):

skąd "piniądze" na spec'a 🤔😬

Ja tylko używki kupuję i poluję na okazje typu Black Friday i takie tam. Ostatni Epic Hardtail Comp Carbon jakiego kupiłem kosztował 6500. Sprzedałem używaną Rebę za 1300 i kupiłem nowego Foxa za 1800. Więc de facto dopłata 100-200 bo za serwis bym minimum 300 fiknął. 

XTR kupiony na Black Friday za jakieś grosze. Kiera Syntaca karbonowa co kosztuje 300 Euro, znaleziona nowa na OLX za 300 zł.
Koła Specowe sprzedałem za 500 czy 600 i kupiłem nowe składane pode mnie Newmen Evlotion na piastach DT 350 za 1700. Z tym trzeba coś kumać i mieć czas i polować na okazje.

Epic Expert Evo, który mnie interesuje, kosztował chyba 35k w detalu. Można używkę pocelować za ok. 15k. A jak kogoś życie przydusi to i czasem za 10-12k wystawi.

Odnośnik do komentarza
Ja tylko używki kupuję i poluję na okazje typu Black Friday i takie tam. Ostatni Epic Hardtail Comp Carbon jakiego kupiłem kosztował 6500. Sprzedałem używaną Rebę za 1300 i kupiłem nowego Foxa za 1800. Więc de facto dopłata 100-200 bo za serwis bym minimum 300 fiknął. 

XTR kupiony na Black Friday za jakieś grosze. Kiera Syntaca karbonowa co kosztuje 300 Euro, znaleziona nowa na OLX za 300 zł.
Koła Specowe sprzedałem za 500 czy 600 i kupiłem nowe składane pode mnie Newmen Evlotion na piastach DT 350 za 1700. Z tym trzeba coś kumać i mieć czas i polować na okazje.

Epic Expert Evo, który mnie interesuje, kosztował chyba 35k w detalu. Można używkę pocelować za ok. 15k. A jak kogoś życie przydusi to i czasem za 10-12k wystawi.

szperasz głównie na olx ?
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2024 o 14:50, ram napisał(a):

Chodzi o Epic Comp ?

Ja gustuję tylko w s-works. Ale expert też bym nie pogardził.

Swoją drogą nie mogę się nadziwić jak to liczy spec, że frameset epic s-works z damperem, amortyzatorem i węglową sztycą kosztuje 5 000EUR a cały rower na tym framesecie 10 000EUR. Za koła, napęd, gumy, siodło, kierownicę i chwyty 5k EUR to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...