Skocz do zawartości

Przeskakujacy łańcuch.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Mam problem, z którym nie bardzo potrafię sobie poradzić - po zmianie łańcucha, sporadycznie zdarza się, że przeskakuje na dwóch najniższych biegach. Łańcuch jest identyczny jak poprzednio (HG71), o tej samej długości co stary. Kaseta (8rz, 11-40) jest w miarę świeża, bo założona na początku grudnia. Do tej pory było git. Na starym łańcuchu śmigał, aż miło. Tydzień temu wymieniłem łańcuch. Nawoskowałem i zacząłem jeździć. Na biegach 1 - 6 nie ma w ogóle problemu. Nic się nie dzieje. Na 7 i 8 potrafi przeskoczyć. Na 7 rzadziej, na 8 częściej. Ale nie zawsze i tylko na początku - zaraz po zmianie biegu, albo podczas ruszania z miejsca. Jak już jedzie, to jedzie. Problemu nie ma. O co chodzi? Łańcuch musi się "dotrzeć"? Blat korby do wymiany? 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli sporadycznie przeskakuje, to pierwsze parę set km jeździj z niższym obciążeniem i poczekaj aż się rozciągnie do zużytego napędu. Jeśli Ci skacze z tyłu, to stan korby nie ma nic do rzeczy. Jesteś pewien, że Ci skacze w obrębie jednej zębatki a nie przeskakuje między biegami?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...